• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

İstanbul Van Dayanışma Platformu

Video Arşivi
Araştırma Yazıları
Günün SözüTAM EKRAN YAPIN
Arkanıza Yaslanın 
Yumun Gözlerinizi..

Haftanın Kitabı

Muhteşem Resimler DEVAM

IslamicART 1    3
Hava Durumu
Takvim
Üyelik Girişi

ANASAYFA

Los Angeles'te Düzenlenen 'Anadolu Kültür ve Yemek Festivali’nde Van Rüzgarı Van Valiliği Amerika’nın, Californiya Eyaleti’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen ‘Anadolu Kültür ve Yemek Festivali’ne bu yıl 4’ncü kez katılıyor.
Van'ın lezzet durağı olan ŞİFA Alabalık Dinlenme tesislerini gezen AK Parti Van teşkilatı ,lezzetine doyulmaz alabalık keyfi yaşatan tesis sahibi Ve işletmecisi Abdullah Arvas'a Teşekkür etti.
20.05.2013
29.04.2013
İki yıl önce deprem felaketiyle sarsılan Van, çözüm sürecinden payını çılgın projelerle alıyor. Hazırlanan yeni imar planıyla Doğu'nun turizm merkezi olması planlanan Van Gölü'nün kıyısına lüks yatlar için marina ve kent içi su kanalları yapılacak. Van Gölü'ne Times Nehri kıyısında bulunan dünyaca ünlü London Eye benzeri bir dönme dolap da kurulacak.
13 yaşında memleketi Van’dan Antalya’ya giderek ticaret hayatına atılan Fettah Tamince, babasından öğrendiği ticaret tekniklerini insan ilişkileriyle geliştirerek bugün Türkiye’nin en başarılı iş adamları arasına girdi. Kuyumculuk, halıcılık, gayrimenkul ve inşaat sektöründen sonra girdiği turizm alanında yıldızı parlayan ve kurduğu Rixos Otelleri ile bir dünya markası haline gelen Tamince dostluklara büyük önem veriyor. Başbakan Erdoğan’ın da yakın dostu olan Fettah Tamince ile sahibi olduğu Bodrum Rixos Otel’de buluştum ve sorduğum sorulara dobra dobra cevaplar aldım.
29.03.2013
12.03.2013
TRT Haber tarafından çekilen MEMLEKET İSTERİM konulu belgeseller Türkiye'de önde gelen siyasetçi, sanatçı, sosyolog, yazar, akademisyen vb. isimleri ağılıyor. Yılmaz ERDOĞAN, Orhan PAMUK, Sırrı Süreyya ÖNDER, Doğu ERGİL,Taha AKYOL, Mehmet ALTAN, Ece TEMELKURAN, Zülfü LİVANELİ, Bejan MATUR, Ara GÜLER, Tuncel KURTİZ, Ümit FIRAT, İskender PALA, Ali BAYRAMOĞLU, Orhan PAMUK gibi birçok isimleri bu koseptte izleyebilirsiniz....
Van’ın Gürpınar İlçesi Yukarı Kaymaz Mahallesi’nde, 6 dönümlük arazi üzerine yapılan Seyit Yusuf Arvas Camii, kılınan ilk Cuma namazı ile hizmete açıldı...
26.02.2013
13.02.2013
Onların hikayesi genç girişimcilere örnek olacak cinsten... 1993 yılında memleketleri Van'dan göçüp İstanbul'a yerleşen İzsiz kardeşler, beş parasız atıldıkları iş hayatlarında aldıkları doğru kararlar sonrası bugün milyon dolarlık yatırımı yönlendiren kişiler konumuna yerleşti.
Van'da Deprem Sonrası Süreci Anlatan Van'da Herşey Yolunda Kitabı Hazırlandı 23 Ekim ve 9 Kasım’da meydana gelen depremleri konu edinen ‘Depremden Sonra 120 Gün’ adlı çalışma kitabını daha önce hazırlamış olan Van Valiliği; bu kez de depremin 1’nci yılı vesilesiyle ‘Van’da Hayat Yolunda’ isimli ikinci bir kitap daha hazırladı
02.11.2012
02.11.2012
TOKİ Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu bugüne kadar farklı yerlerde 250 üzerinde proje çalışması yapıldığını, bu alanlarda güvenilir, sağlam; parklarıyla, okullarıyla, geniş ve ferah alanlar yapıldığını söyledi.
Türkiye’nin “şımarık çocuğu bankalarımız” sanıyorlar ki; BU DÜZEN böyle gider ve “havadan sudan komisyon, dosya parası, bakım ücreti, faiz ve daha birçok kalem altında” her sene 9 milyar TL’mizi alabilirler. Bu yapı değişecek ve bölge ülkelerine de servis verebilen ve “yeni bir finansal düzen” oluşacak...
09.10.2012
26.09.2012
Son günlerde duygusal moda bağlanmış gidiyoruz. Hemen her şeyde meydana gelen depremlerin arkasına gizleniyoruz. İstemekten yoksun, haklarımızın ne olduğunun dahi bilincinde değiliz. Sadece kabuğumuza çekilmiş olayları akışına bırakıyoruz. İlgimi çeken iki konu var, Van’da; Toplumun seyrinde olduğu, kayıtsız kaldığı hiçbir şekilde ses çıkarmayıp sadece oluruna bıraktığı… Birincisi eğitim İkincisi sağlık.
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bu bölgeye yatırım yapmanın teröre vurulmuş en büyük darbe olacağını belirterek, "Bu bölgenin kalkınmasından, gelişmesinden huzursuz oluyor."
26.09.2012
24.09.2012
Ziraat Bankasından Lise Mezunu, Ön Lisans ve Lisans Mezunlarına iş imkânı sağlanıyor. Detalı bilgi için aşağıda yer alan bilgileri takip edin lütfen ....
DAKA Koordinasyonunda yürütülmekte olan Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında “Van Tekstil Kent” ile “Tuşba Fuar ve Kongre Merkezi” projeleri Kalkınma Bakanlığınca onaylandı.
24.09.2012
05.09.2012
Van'ın Gürpınar ilçesinde temaslarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in, Bingöl'e gitmek için bindiği helikopter arıza yaptı.
FİFA'nın düzenlediği 10-11 yaş arası 'Swismaster Futbol Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan minik futbolcular bu kez Vanlı depremzede çocuklardan seçiliyor.
13.08.2012
09.02.2012
Hibe desteği ile ilgili açıklamalarda bulunan Fevzi Altuner, kırsal kalkınma destekleri kapsamında "Genç Çiftçi Hibe desteği" projelerinin desteklenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı gereğince hazırlanan ve kamuoyunda genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği olarak bilinen projenin uygulama rehberinin yayımlandığını belirtti.
CUMHURİYET DÖNEMİNDE KARDEŞLERDEN BİRİ, ÖTEKİNİN BİR GÜN BAĞIMSIZLIK TALEBİYLE BAŞINA BELA OLACAĞI VEHMİNE KAPILARAK, ONU GÖSTEREN HER ŞEYE YASAK KOYDU. ÖZELLİKLE ASAYİŞLE GÖREVLİ OLARAK BÖLGEYE GELENLER İLE KAFATASÇI EĞİTİMCİLER, KARDEŞ HALKIN ÇOCUKLARINA OLABİLDİĞİNCE MESAFELİ VE BUYURGAN BAKIYORLARDI.
18.04.2016
20.03.2014
Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez, Aydınlar (TİLLO) ilçesinde Aydınlar Kur'an Kursu'nu ziyaret etti. Görmez'e ziyareti sırasında AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Siirt Valisi Musa Çolak, Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Van Müftüsü Nimetullah Arvas ve Batman Müftüsü Hasan Çağlar eşlik etti. Diyanet İşleri Başkanı Görmez ve beraberindekileri, Kur'an Kursu'na gelişlerinde öğrenciler ve kursta ders veren büyük alim Burhaneddin Mücahidi, Bedrettin Sancar ve Hafız Taha Gültekin kapıda karşıladı.
İstanbul Van Dayanışma Platformu olarak; bundan böyle Bursa Valiliğine atanan Sayın Vali Münir KARAOĞLU'nun görevi süresince Van ilimize yaptığı kıymetli hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz. Diğer taraftan Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yeni atanan Van Valimiz Sayın Aydın Nezih DOĞAN'a da yeni görevinin hayırlı olmasını dileriz.
17.10.2011
04.08.2013
Van ve çevresi, coğrafya bakımından önemli bir konumu olduğu için çok eski dönemlerden beri yerleşim alanı olmuş, birçok uygarlığın izlerini üzerinde barındırmıştır. Urartu Medeniyetine başkentlik yapan Van, bugüne değin, Hurriler, Hititler, Persler, Medler, Selçuklular, Osmanlılar gibi birçok kültürü bağrında taşımıştır.
"AH NAZLI VANIM" Sen bu hale mi düşecektin? 23 ekim sana, mezar mı olacaktı? Ciğerimizi yaktın sen, bizi çok incittin nazlı Vanım.. Kurban olurum bağrında sakladığın onca ürkek, masum kara gözlülerine...
05.08.2011
01.11.2011
23 Ekim 2011 tarihinde; VAN ilimizde meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet geri de kalanlara sabırlar diliyoruz. Vanlı depremzedelerimize desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız olmak üzere, Sayın Beşir ATALAY’a, Sayın Recep AKDAĞ’a, Sayın Mehdi EKER’e, Sayın Binali YILDIRIM’a, Sayın Mehmet ŞİMŞEK’e, Sayın Faruk ÇELİK’e Sayın Cevdet YILMAZ’a, Diyanet İşleri Başkanlığımıza, Emniyet Müdürlüğümüze
Hakkari’yi Van'a bağlayan karayolunun Projenin tamamlanmasıyla birlikte 45 dakikalık zorlu yolculuk 5 dakikaya kadar düşüyor.
13.09.2011
13.06.2017
İRAN’IN TÜRKİYE’YE AÇILAN KAPISI VAN Bizim bir sınır kapımız var. İşte bizim tarafta Kapıköy ve diğer tarafta Razi sınır kapısı bulunmaktadır. 20 yıldır İran tarafında Kotor deresinde bulunana yol aşağı yukarı 40 kilometre. Bu 8 aylık süre içerisinde be iki defa o yola gittim, inceledim ve gözlemledim. Tabi Türkiye’nin aslında İran’dan başka bir şansı yok. Uluslararası ticaret açısından İran yüz ölçüm bakımından Türkiye’nin iki katı kadar büyük bir ülke. Bunun yanı sıra yer altı ve yer üstü zenginlikleri var ve ayrıca dünyayla da sorun yaşayan bir ülke konumunda yer alıyor. Dünyaya açılan kapısı ise Türkiye ve Türkiye’ye de açılan tek kapısı Van.
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 7. Ticaret ve Sanayi Şurasında bölge sözcüsü olarak yaşanan sorunları anlattı. 19 Ticaret ve Sanayi Odası ve 6 Ticaret Borsası’nın temsilcisi olarak kürsüye çıkan Necdet Takva, bölge adına yaptığı konuşmada bölgenin karşı karşıya kaldığı ekonomik sorunları kendisine ayrılan 10 dakika da anlattı.
20.08.2014
12.08.2014
Edremit Belediyesi ilçede başlattığı çalışma seferberliği kapsamında kentin temizliğini öncelikli kılarak yürüttüğü çalışmalar aralıksız sürüyor. Sahil kenti olması itibariyle normal nüfusu 105 Bin olan Edremit ilçesinde hafta sonlarında ilçeye göle girmek, piknik yapmak ve çeşitli etkinliklerde buluşmak üzere bir araya gelenlerin on binlere varan bir sayısal yoğunlukla akın etmesiyle beraber Edremit Belediyesi ilçe nüfusu kadar misafir ağırlıyor.
Gürpınar Belediyesi tarafından organize edilen iftar yemeğinde 3 bin kişi bir araya geldi.
20.08.2014
18.07.2014
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Somalı madenciler, taşeron sistemi ve birçok vergi cezasının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili düzenlemeleri içeren "torba tasarıyı" kabul etti.
5. Van Denizi Su Sporları Festivali kapsamında Dragon yarışlarına katılan ve çoğunluğu Değirmendüzülü dostlarımızdan oluşan Gürpınar Gençlik Merkezi takımı Şampiyon olmuştur.
11.07.2014
08.07.2014
Vanlı iş adamları ve girişimciler ekonomik güçlerini, enerjilerini, heyecanlarını Van için birleştiriyor. Vanlı işadamları Van’ın ekonomik, turizm potansiyeli ve coğrafi konumunu dikkate alarak ilk aşamada Van Hava Yolları...
Van’ın birçok yerinde içme suyunda arsenik konsantrasyonu sınır değerlerinin üzerinde. Sınır değerlerinin üzerinde arsenik içeren sular uzun süreli kullanıldığında; deri, akciğer, mesane ve böbrek kanserine neden oluyor.
10.07.2014
02.07.2014
Şehrin yaşayan renklerinden, Van’ın emekli terzilerinden Vanlı Mehmet Imrak,“Yaşanılır bir memlekettir Van”
Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çok, ilk fabrikayı açtıklarında su ve elektriğin olmadığını belirterek, “Şimdi ise doğalgazımız var. Depremden bu yana Van’ın elektriğini veriyoruz ve 130 fabrikamız var” dedi
30.06.2014
22.05.2014
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Çözüm Süreci: Beklenti ve Temenniler" çalıştayına katılan kanaat önderleri, süreci değerlendirdiler.
Gürpınar'da görev yapan muhtarlar "arazi sulama suyunu kullanamadıkları" gerekçesiyle Devlet Su İşleri 17. Bölge Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı.
22.05.2014
21.05.2014
Van Belediyesi'ne "Koç" Gibi Ziyaret (Van Haberleri) Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya'yı ziyaret etti.
Abdullah Gül'ün 70 yıllık tornacı ustası babası 88 yaşındaki Ahmet Hamdi Gül, küçük oğlu Macit ile birlikte ortak olduğu ve 20 ülkeye elektrik direği, kent mobilyaları ve billboardlar yapan organize sanayi bölgesindeki fabrikaya her gün gelip, çalışmaları izliyor.
13.05.2014
13.05.2014
TUİK Van Bölge Müdürü Özer Coşğun, Nisan ayında yayımladıkları tüm haber bültenlerini rapor şeklinde özetlediklerini belirtti. Coşkun, “Bölgemiz ve ilimizi ilgilendiren tüm istatistik raporları özetle halkımızın bilgisine sunuyoruz” dedi.
Van, Amerika’ya ait olan 18 bin 941 kişilik dünyanın en kalabalık kahvaltı rekorunu 1 Haziran 2014 günü Van Kahvaltısı ile kırmak için başlatılan rekor denemesi tanıtım hazırlıklarına 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü İstanbul’da yapılacak basın toplantısıyla yeni bir boyut kazandıracak.
06.05.2014
30.04.2014
Hazreti Musa’nın peygamber bulunduğu devirden kalma Ulu Camii, Hazreti Zülkifl ve Elyesa Peygamberlerin kabirleri ve Yunus Aleyhisselam’ın duası Diyarbakır’ı peygamberler şehri yapıyor. Bir rivayete göre ise 500′ün üzerinde sahabe-i kiram medfun.
Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü'nce 'Van'da her okul bir tiyatro' sloganı ile başlattığı '13. Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği' 23 Nisan günü start alacak.
21.04.2014
14.04.2014
Van kahvaltısı 20 bin kişiyle Guiness Rekorlar Kitabına girecek Kahvaltısıyla meşhur olan Van, dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası rekorunu kırmak için harekete geçti. Rekoru kırmak için Guinness Türkiye Temsilciliğine başvurduklarını açıklayan Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Necdet...
Gevaş ilçesinin en büyük sorunu olan ve bir türlü yapımına başlanılmayan kanalizasyon alt yapı çalışması yapımına başlanılacak.
08.04.2014
21.06.2013
Van YYÜ Rektörlük binası önünde Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması ile başlayan tören, daha sonra YYÜ Atletizm Sahası’nda devam etti. Öğrencilerin kortej eşliğinde tören alanına yürümesinin ardından saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Öğrenciler adına bir konuşma yapan Gevaş Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencisi Nevin Taşçı, YYÜ’ne yurdun değişik illerinden, farklı okullarından ve farklı hayalleri gerçekleştirmek adına geldiklerini belirtti.
Van Gölü'nde düzenlenen 4. Bitlis-Van Su Sporları Şenliği kapsamında yelken yarışı start aldı.
13.06.2013
03.07.2013
ANADOLU AJANSI Diyarbakır Bölge Müdürü Behçet GÜNGÖR, Şimşek'in yengesi ve imam hatip lisesinden arkadaşlarıyla Batman'dan AA Editör Masası'na bağlandı. Mehmet Şimşek'in Kürtçe selamlaştığı yengesi Fasla Şimşek, bakanın çocukluk yıllarını anlattı. Fasla Şimşek, Mehmet Şimşek'i 4 yaşında yanına aldığını, ilk yıl Mehmet Şimşek'in okula gitmediğini belirterek, daha sonra tayinlerinin Beşiri ilçesine bağlı Yazıhan köyüne çıktığını söyledi.
AKP’den bir çılgın proje de Doğu Anadolu için 20 bin dönüm arazi üzerine yapılacak ‘Nevruz Efsaneler Ülkesi’, hem bölgenin en büyük illerinden biri hem de çevre ülkelerin geçiş noktası olan Van’da kurulacak. Yeni şehir, bir eğlence, ticaret, turizm, spor, kültür ve yaşam merkezi olacak. Hedef, hem göçü önlemek hem de teröre karşı güçlü bir hamle yapmak.
15.04.2013
29.03.2013
Van Milli Eğitim Müdür Mucip Kına, Van’da eğitim alanındaki seviyeyi belirlemede en büyük etkenlerden birinin kitap okuma oranı olduğunu belirterek, öğrencilerin kitap okuması için mutlaka kendilerine zaman ayırmaları gerektiğini söyledi.
Çatak'ta bir mahalle su ihtiyacını dereden karşılıyor Van'ın Çatak ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde su sorununa çözüm bulunmadığı için yurttaşlar, 2 kilometre uzaklıktaki dereden su ihtiyaçlarını karşılıyor.
08.03.2013
13.02.2013
VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) düzenlenen toplantıda, YYÜ Tekno-Kent A.Ş. ortakları arasında şirket görev dağılımı yapıldı. Senato odasında yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Peyami Battal, Tekno-Kent içinde faaliyet yürütmek isteyen çok sayıda firmanın olduğuna dikkat çekti. Battal "Bu talebi daha da arttırmak için iş adamlarımıza Tekno-Kent'te yer almanın avantajlarını anlatmamız lazım. Bunun içinde broşür, afiş bastırmayı düşünüyoruz. İnşallah Tekno-Kent ile birlikte Van ekonomisine önemli katkımız olacak. Şimdi yönetim kurulu ile genel müdür ve yardımcılarını belirleyeceğiz. Van'a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Onkoloji alanında 30 yıldır çalışan bir bilimadamı ve aynı zamanda bir tıp doktoru olan Prof. Dr. Vincent Castronovo, kaderin bir cilvesi ile 2011 yılında gırtlak kanserine yakalandı ve kendi uyguladığı tedavi yaklaşımı ile bu hastalıktan tamamen kurtuldu.
17.01.2013
05.02.2013
İLLERE, PARTİLERE VE VEKİLLERE GÖRE OY DAĞILIMI
Harika hareketler
13.06.2011
29.04.2013
Van Sporun Satış ve Çöküş Sürecini kendi üslübunca anlatan Van Ticaret Odası eski Başkanı Zahir KANDAŞOĞLU
MOSO ağacı, gerekli gelişim için geçirdiği evrimsel ve birikimsel süreç beş yılın sonunda onda bir patlama yaratır ve günlük 40-45 santimetre kadarlık bir büyüme gerçekleştirir. Ve altı hafta içinde bu büyüme otuz metreye kadar çıkabilir.
04.11.2014
14.11.2014
Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) her yıl geleneksel olarak yapılan "Yeni Öğrenci Kayıt Şenlikleri" başladı.
Van'da Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yapılan Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde (OFKM) ilk kez fuarını 04 Eylül 2014 tarihinde kendi evinde yapacak.
03.09.2014
03.09.2014
Van’ın Erciş ilçesinde, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Erciş Belediye Adayı Diba Keskin en yakın rakibi Ak Parti Adayı olan Abdulahat Arvas’a 4 bin 608 oy fark atarak seçimden galip gelirken, aynı zamanda ilçe tarihinde ilk kadın belediye başkanı oldu.
Muhtarlığa yeniden aday olan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Leyla Tanrıtanır, kadın muhtar adaylarına büyük cesaret verdiğini ve kadın muhtar adaylığında yaşanan artışın sevindirici olduğunu söyledi.
31.03.2014
17.02.2014
Gürpınar’da bulunan eski hükümet konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan saygı duruşu ve istiklal marşıyla devam eden program farklı okullarda bulunan öğrencilerimizin kurum ziyaretleriyle devam etmiştir. 09:20’de Gürpınar Kaymakamı Metin YILMAZ, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Levent SERİNLİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman AYŞİN öğrencilerin bayramını kutlamışlardır. Öğrenciler tarafından dans gösterisi, anaokulu öğrencileri tarafından farecik ve ördek gösterisi, koro ve keman gösterisi ve çeşitli yarışmalar düzenlenmiştir. Ve program sonunda yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilmiş. M. Akif Ersoy ortaokulunun halk oyunları gösterisiyle program son bulmuştur.
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsanı Yardım Vakfı tarafından Suriye halkı yararına bir kermes düzenlendi.
28.01.2014
28.01.2014
Bitlis ve Van illeri arasında bulunan Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü, her geçen gün artan kirlilik nedeniyle tehlike sinyalleri vermeye başladı.
Cumhuriyet öncesi senatoda 3 Vanlı var. İçlerinden biri halen bile ismi zikredilen Ferit Melen. Devlet adına büyük görevler yapan Melen, kurucuları arasında yer aldığı Güven Parti’sinde zirveye çıkarak Türkiye’nin 14’üncü Başbakanı olarak adını tarihi sayfalarına yazdırıyordu.
13.01.2014
08.01.2014
Rescate Hotel’de düzenlenen toplantıya katılan Bakan Davutoğlu, konuşmasına, “Rabb'imin yarattığı bütün milletlere, dillere, kültürlere ve beşerlere selam olsun” diyerek başladı. Van Ulu Cami’de kıldığı namazda duygulandığını dile getiren Bakan Davutoğlu, “Heryerde Ulu Cami var. Bursa’da, Konya’da. Bir tek Van’daki Ulu Cami yıkılmış, harap olmuş. Rabb'im Vanlılara ve bu aziz topraklara bir daha esaret yüzü göstermesin. Bir daha bu millete ve bu milletin hizmetkarı olmakla yükselen devletimize zeval vermesin” dedi.
Van’da nüfusu 50 binden fazla olan Küresünniler yönetilen değil yöneten olmak için kolları sıvadı. Her seçim döneminde siyasiler tarafından aldatılan Küresünniler yaklaşan seçimler öncesi birlikte hareket etmek için bir araya geliyor.
30.12.2013
09.12.2013
İnci kefalinin seyirlik göçü Van Gölü'nün tuzlu-sodalı suları, inci kefalinin yumurtadan yeni çıkacak yavruları için hiç elverişli değildir. Bu sebeple balıklar, her ilkbaharda yavrularını dünyaya getirecekleri uygun sulara göç ederler.
VAN TOKİ'ler neredeyse haftanın 2-3 günü manşetlerde yer alan sorunlarla gündeme geliyor. Yapıldığı günden beri bitmek tüketmek bilmeyen su sorunu TOKİ’de oturan yurttaşların canından bezdirdi.
11.11.2013
21.06.2013
Van’ın Gürpınar ilçesinde oluşturulan ‘Gönül Elçileri Tiyatro Topluluğu’, sanatsal ve kültürel etkinliklerle buluşma imkanı bulamayan vatandaşlara ulaşabilmek için köy köy geziyor.
TÜİK Van Bölge Müdür Vekili Uslu, 2012 yılında, TRB-2 bölgesinde işsizlik rakamlarının aşağılara çekildiğini ifade etti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Van Bölge Müdür Vekili Mustafa Uslu, 2012 yılında, TRB-2 bölgesinde işsizlik rakamlarının aşağılara çekildiğini ifade ederek, bu sayının 51 bine ulaştığını söyledi.
29.04.2013
08.03.2013
Vanlı depremzedeler yaptıkları basın açıklamasıyla depremin ardından yaşadıkları sorunları kamuoyuna açıkladı. Depremzedeler, sorunlarının çözümüne kadar imza kampanyası başlatacaklarını duyurdu.
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan polis İsmail Öztürkçü’nün baba ocağına ateş düştü. ŞEHİT POLİS ÖZTÜRKÇÜ'NÜN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ ŞEHİDİN AĞABEYİ NEVZAT ÖZTÜRKÇÜ: “NE OLUR YALANDIR DEYİN” Van’da bir günde iki şehit acısı
25.12.2012
24.09.2012
-Kıymetli ağabeyimiz Salih GÜNGÖR beyefendi yapılan olağan kongresinde Van Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. Tüm Aşağı Kaymaz Mahallasi adına kendilerini tebrik ediyoruz.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Van İl Koordinatörü İbrahim Başak, IPARD programları kapsamında 177 projeye 50 milyonu hibe olmak üzere 94 milyon lira destek verileceğini, 600 civarında ise istihdam sağlanacağını söyledi.
24.08.2012
03.08.2017
Van'da Tüm Sandıklar Açıldı İşte Belediye Seçim Sonuçları VAN HABER - Van'da Tüm Sandıklar Açıldı İşte Belediye Seçim Sonuçları,Van'da hangi belediye'de kim kaç oy aldı , Van'da hangi parti kaç başkan çıkardı,Van'da geçersiz oy sayısı Kaç? işte bunların hepsinin cevabı...
2013 yılı sanat dünyasının üzerine kâbus gibi çöktü. 2013 yılında Sanat, sinema ve televizyon dünyasına uzun yıllar emek veren isimler birer birer aramızdan ayrıldı.
31.03.2014
14.01.2014
Hükümet muayene ücretleri konusunda çalışmalara başladı. Çalışanların ve emeklilerin ödediği `muayeneye katılım ücretinin` kaldırılması gündemde.
Kendi çalışmasından dolayı SSK’dan emekli aylığı alırken, SSK’lı kocasının ölümünden sonra dul aylığı bağlanan kadın, Emekli Sandığı’ndan emekli olmuş babasından dolayı yetim aylığı alabilir.
09.11.2016
17.09.2016
Türkiye’de birbirini tanımayan iki kişi bir araya geldiğinde tanışmak için ilk sordukları soru “memleket neresi?"dir. TUİK verilerine göre 2011 sonu itibarıyla 81 ilin il nüfusları ve tüm ülke bazında nüfus kütüğü kayıt nüfusları şöyle:
İranlıların En Çok Geldikleri Ayda Turizmciler Uyarıyor Van’ın koca bir krizle boğuştuğu bir dönemde esnafı çok rahatlatacak bir turist sayısının Mart ayında Van’a gelmesi bekleniyor.
02.05.2016
02.03.2016
Van'da 1999 yılında faaliyete geçen, açıldığında Türkiye’de 4 emsali bulunan, 2012 yılında gerekçe gösterilmeden kapatılan Edremit sahilindeki Van Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası yıkılıyor.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Türkiye’de 15 bölgede yapımına başlanan 27 lojistik merkezinden biri de 2011 yılında yıkıcı depremlerin yaşandığı Van’a yapıldı.
28.01.2016
02.03.2016
Gürpınarlı hemşehrimiz Emrah DEĞER'in güzel ve naif eserlerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Kendisini tebrik ediyoruz, başarılarının devamını dileriz.
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Gürpınar ilçesine tahsis edilen toplu taşıma araçları nihayet seferlere başlamıştır.
31.12.2015
25.11.2015
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bocce Takımı sporcuları, Bocce Turnuvası’nda büyük başarılara imza atarak Türkiye ikinciliği elde ettiler.
Türkiye’nin en stratejik noktasına sahip olan Van, sanayi ve üretim alanında bölgenin en az üretim yapan ve istihdam sağlayan bölgelerin başında geliyor.
05.11.2015
30.10.2015
Van Belediyesi’nin 2011 yılında ihaleye sunduğu, 2012 projelerinin de arasında açıkladığı Yeni Otogar projesi fiyasko ile sonuçlandı. Depremden sonra önce Edremit ilçesinde yapılacağı söylenin ardından da Erciş Yolu üzerine taşınacağı söylenen proje tanıtıldığının aksine eski yerinde yapıldı. Hal böyle olunca büyükşehre yakışan modern proje yerine Van yine eski otogarında kurulan sıradan bir otogara talim etti.
Van’ın otogarı ve havalimanı Van’a yakışmıyor. Hızlı artan nüfusa ve gelişen kentte Van otogarı ve havalimanı olduğu yerde sayıyor. Bu da Van’ın ulaşımda ne kadar geri kaldığını öne çıkarıyor. Otogarı otogar olmayan Van’ın havalimanı ise otogarı andırıyor.
01.10.2015
01.10.2015
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) öncülüğünde bir araya gelen 165 sivil toplum kuruluşu temsilcisi, Türkiye’de yaşanan çatışmalı sürecin bitmesi için ‘Barış istiyoruz’ yürüyüşü düzenledi.
Van TSO Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen KOSGEB Destekli Uygulamalı Girişimcilik kursu sona erdi. Yapılan törenle kursiyerlere sertifikaları verildi.
29.09.2015
29.09.2015
Gürpınar'da kadınlar tarafından düzenlenen basın açıklamasında son bir haftada 6 kadının yakınları tarafından katledilmesi kınandı.
Van Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca 71 otobüsle ücretsiz ulaşım hizmeti sunacak.
18.12.2014
18.09.2015
Hz. Mevlana'dan süper bir şiir "Ekmeği öğrendim, sonra barış için ekmeğin bolca üretilmesi gerektiğini..."
AK Parti, CHP, HDP ve MHP 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek 26. Dönem milletvekili aday listelerini YSK'ya teslim etti. İşte VAN milletvekili aday listenin tamamı.... 18 Eylül 2015
06.11.2014
18.09.2015
Gürpınar Belediyesi 5 yıllık strateji planını hazırlamak için çalışmalarına devam ediyor. Muhtarlarla yapılan toplantının ardından bu kez ilçede bulunan kadınların görüşlerine başvuruldu. Böylesi bir çalışmaya alışkın olmayan kadınlar, şaşırmaktan kendilerini alamadılar.
Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, Van Kalesi’nin UNESCO Dünya Miras listesine alınması ile ilgili müracaatlarını yaptıklarını belirterek, Van’a ve Van’ın tanıtımına çok katkısının olacağına inanıyorum dedi.
23.10.2014
15.09.2015
3-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen festivalde, yerli ve yabancı 11 sinema filmi ve 12 belgesel İnci Kefali Sinema Ödülleri için yarıştı. Sinema Filmi dalının jüri başkanlığını, Cannes Film Festivali Tarihi’nde finale kalan dört Türk yönetmeninden biri olan Tevfik Başer yürüttü. Jüri üyeleriyse Raffi Hermonn, Zeynep Dağı ve M. Ziya Ükenciler’di. Belgesel kategorisindeyse jüri başkanlığını Korkut Akın yaparken, üyeler Hatice Yakar ve Mehmet Bükülmez’di.
AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin il il milletvekili listeleri belli oldu. AK Parti, CHP, HDP, MHP milletvekili adaylarının hangileri milletvekili olmayı başardı?
01.10.2014
23.06.2015
“ÖĞRENCİ YURDUNUN YIKILMASI GEREKİYOR” Gevaş’ta Selçuklular tarafından 700 yıl önce yaptırılan ve günlerdir ülkenin gündeminden düşmeyen Halime Hatun Kümbeti’nin yanına yapılan yurt binasının, yenisinin yapıldıktan sonra yıkılacağı belirtildi.
04.09.2014
 2 
Başkanımız, Cumhurbaşkanımız


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret1180486
Muhteşem KomutanlarFinans - Borsa
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.63816.6647
Euro7.27057.2996
Köşe Yazıları

Diğer Linklerimiz
Kim Kimdir?