• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

İstanbul Van Dayanışma Platformu

Video Arşivi
Araştırma Yazıları
Günün Sözü


TAM EKRAN YAPIN
Arkanıza Yaslanın 
Yumun Gözlerinizi..

 

Haftanın Kitabı

Muhteşem Resimler DEVAM

IslamicART 1    3
Hava Durumu
Takvim
Üyelik Girişi

Van'da offshore su sporu

Dünya Offshore Şampiyonası Van Gölü'nde...

2010 Architon Dünya Offshore Şampiyonası Kültür Bakanlığı Grand Prix’si Van’da start aldı. Saatte 90 mil sürat yapan tekneler, Van Gölü üzerindeki parkurda 25 tur ile yarışı tamamladılar. Şampiyonanın Pazar günkü birincisi yine (2) YKM Sport ile Saruhan Tan ve Kerim Zorlu ikilisi oldu. (2) YKM Sport’u takip eden (3) Beşiktaş 1903 takımı ikinci, (5) GSİYAD ise üçüncü oldu.Dünya Motonotik Federasyonu (UIM) ve İstanbul Offshore Kulübü (IOC) tarafından düzenlenen, 2010 yılı sekizinci ayak yarışı bugün Van Gölü’nde gerçekleşti. Van Gölü üzerinde ilk kez 2008 yılında yapılan Offshore Şampiyonası, 22 Temmuz 2009 tarihinde de yapılarak Van tanıtımına çok büyük katkıda bulundu. Gittikleri her ilde ilk hedeflerinin bölge ve ülke tanıtımı olduğunu ifade eden İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık, yaşanan terör saldırılarını kınadığını ve şehitlerin ailelerine başsağlığı dilediğini söyledi. Yarış başlamadan önce şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan pilotlar siyah kurdele ile tepkilerini gösterdi.

Yarışın dördüncü turunda (89) Viking - Apa Racing Team takımı takla atarak izleyenlere korkulu anlar yaşatsa da herhangi bir sağlık problemi yaşamadan teknelerinden çıktılar. (67) Olympique De Marseille ise yaşadığı teknik arıza nedeni ile yarışı tamamlayamadı. Son turda (22) YKM Sport takımının yarıştığı teknenin kuyruk kısmının kopmasına rağmen yarışı altıncı olarak tamamladı. Kollarında siyah kurdele ile yarışan ve podyumda yer alan takımlar yaşanan terör saldırısını kınadıklarını ifade etti.


2 YKM Sport ve 3 Beşiktaş 1903 izleyenleri heyecanlandırdı
Van’da bugün koşulan Kültür Bakanlığı Grand Prix’de (2) YKM Sport ve (3) Beşiktaş 1903 takımları arasındaki çekişme izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Son tura kadar birbirlerini zorlayan takımlardan damalı bayrağın sahibi (2) YKM Sport oldu.

 

 

 


 

2009 SONUCU
 
İkinci günün zaferi MIELE Takımı’nın
Van Gölü'nde gerçekleştirilen Architon Türkiye Offshore 225 Şampiyonası'nın sekizinci ayağında zafere MIELE takımı ulaştı.
Architon Türkiye Offshore 225 Şampiyonası'nın Van Gölü üzerinde SPOR TOTO Van Grand Prix adıyla düzenlenen sekizinci ayağında birincilik kupasını Berna MULHBAUER ve JOSEF MULHBAUER'den kurulu MIELE takımı kazandı. MIELE takımı, finiş çizgisini 00.49.33'lük dereceyle geçerek kupaya ulaştı.   

Yarışta ikinciliği Alpay Akdilek ve Kerem Tuncer'den kurulu STIHL takımı 00.50.56'lık dereceyle elde etti. Van Gölü'nün sodalı suları ve yüksek rakımla da mücadele etmek zorunda kalan takımlar arasındaki mücadele nefes kesti. Bu zorlu mücadelenin sonunda üçüncülüğü 00.51.14'lük derecesiyle Ali Tanır ile Murat Leki'den kurulu VIKING takımı kazandı.

 

 
 
 
 
 
Van İskelesi ile Van Kalesi arasında kalan parkurda toplam on teknenin katılımıyla başlayan yarışı 9 tekne tamamlayabildi. Yarış başlangıcında oldukça dalgalı olan Van Gölü suları, yarışın sonlarına doğru yarışmacılar için daha sakin bir yarışa imkân tanıdı.  Van Gölü'ndeki yarışlarda elde edilen puanlar, yarışmacıların Architon Türkiye Offshore 225 Şampiyonası sıralamasındaki yerlerini etkileyecek.   
 
 
 

2009 Türkiye Offshore Şampiyonası

Sportoto Van Grand PrixRace Entry List 
 2 Y.K.M. SPORT                   KERİM ZORLU                          SARUHAN TANTwister – Mercury Pro XS                                Turkish                                 Turkish  3 – BEŞİKTAŞ 1903    BURAK ÖZTOYGAR              TURGUT KAYNAKTwister - Mercury Pro XS                 Turkish                                 Turkish 4 -MIELE              JOSEF MULHBAUER                        BERNA MULHBAUERYupi Marine - Mercury Pro XS        German                                 Turkish 17 – ANGEL YACHTS                      HOLGER LOTH                   CENGİZ ŞIKLAROĞLUArgo - Mercury                                   Norway                                 Turkish 22 - Y.K.M. SPORT           KEREM ZORLU  CENGİZ CENNETOĞLUCougar – Mercury Pro XS                               Turkish                                 Turkish 34 - FRANKE                       ERKAN ALTINKILIÇ                        YİĞİT ÇETİNNesime Mar.– Mercury Optimax     Turkish                                 Turkish 66 - ADANA APA              Hamdi KİTAPÇI                  HAKAN VANLI
Evinrude E-Tec 225           Turkish                                 Turkish 67 – SIF-JCB                      JEROME BRARDA            PHILIPPE BENAMOUCougar - Evinrude E-Tec 225         Belgian                                 French 88 - STIHL                           ALPAY AKDİLEK              KEREM TUNCERTwister - Mercury Pro XS                 Turkish                                 Turkish 89 - VIKING                                         ALİ TANIR                          MURAT LEKİ

Twister - Mercury Pro XS                       

Muhteşem KomutanlarFinans - Borsa
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.015833.1481
Euro36.089036.2337
Köşe Yazıları

Diğer Linklerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam120
Toplam Ziyaret23656342
Kim Kimdir?