• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

İstanbul Van Dayanışma Platformu

Video Arşivi
Araştırma Yazıları
Günün Sözü


TAM EKRAN YAPIN
Arkanıza Yaslanın 
Yumun Gözlerinizi..

 

Haftanın Kitabı

Muhteşem Resimler DEVAM

IslamicART 1    3
Hava Durumu
Takvim
Üyelik Girişi

Çizmelerinle benim bağrıma bas oğul!
Ç
izmelerinle benim bağrıma bas oğul ! 

Fatihamız sönmüş baretlerinizde ferdir.

Oğul toz olur is olur diye hiç giymediğin beyaz gömleğin olayım, madenden her dönüşünde o simsiyah yanağında küçük ellerini çırpan iki yaşında evladın olayım, evine dönünce yarinin elinden besmele çekip içtiğin bir bardak soğuk suyun olayım ve o bardakta kalan en duru kara izin olayım..

Yavruların için ekmek kazdığın paslı kürek, ekmeğinin arasında yavrunun gözleri gibi kara zeytinin olayım. Senin yeryüzün benim bağrım, bas oğul bas da geç. Senin çizmenden daha temiz değil bu bağır ez de geç. Yeter ki yıkanacak yüzünden ses gelsin yeter ki saçlarındaki kömür yavrunun pembe yanağını süslesin sen kara gel bize yeter ki kara haberin gelmesin.

Oğul, tek göz odan olayım. Sabah namazına kurduğun saatin, bölünmemiş uykun, içine dua yazdığım yastığın olayım. Döşeğin olsaydım kalbimde uyusaydın seni kefene değil bana sarsalardı son nefesinde kelime-i şehadetini kazsaydım matem ocağından. Sen bittiysen ben neye başlayayım oğul. Sen yittiysen beni bulsalar ne? Sen o acıyı çektiysen ben gamımdan utanırım bundan sonra. Senin gözlerin kapalıysa ister bahçede gül açsın ister gonca toplasınlar yollardan..

Oğul, keşke sen otursaydın bir köşede, ördüğüm beyaz kazağın içine dolsaydı çocukluğun, ekmeği ben kazsaydım, yavrularınla oynarken üşüseydi çorban, delinmiş çoraplarına yama olsaydım.. Sobaya attığın son kömürü seni öper gibi öptüm, sen yüreğimi ateşe verdin oğul senden sonra kürek kürek ağıt attılar bağrıma bundan sonra ocağım tütse ne tütmese ne?

Senin yüzün kömür karası alnın ak.. Şehadet şerbetiyle yıkasınlar yüzünü.

Sen Veysel, Ali, İbrahim, Mehmet… Yerin altını üstüne getirdiğinde ekmeğine evladı gibi sarılan cennet işçisi! Maden değil matem ocağı ve eksilmiş babalar şehri Soma, taze selanız yavrularınızın omzunda kömür değil kefen kazan ses.

Öylesine bencil öylesine gaddarız ki rabbim biz yası tutmaya çalışsak da yas bizi tutmuyor.

Aciz provokatörler ortalığa kan doğrama malzemesini gökte ararken yer altında buldu. Rabbim, O şehitlerin ak sırtlarından geçinmeye çalışan bozgunculara fırsat verme.. Bizim fatihamız onların sönmüş baretlerinde fer olsun.. Yaşı ve yası içinde bir inşirah olsun ruhlarının son katığı. Hakkını helal et oğul diye ağlayan bir anneye teselli olsun dualarımız. Amin El Fatiha..

Kaynak : Esra Elönü - Haber 7 15 Mayıs 2014

elonue@gmail.com

Muhteşem KomutanlarFinans - Borsa
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.304532.4339
Euro34.423434.5613
Köşe Yazıları

Diğer Linklerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam137
Toplam Ziyaret23636797
Kim Kimdir?