• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

İstanbul Van Dayanışma Platformu

Video Arşivi
Araştırma Yazıları
Günün Sözü


TAM EKRAN YAPIN
Arkanıza Yaslanın 
Yumun Gözlerinizi..

 

Haftanın Kitabı

Muhteşem Resimler DEVAM

IslamicART 1    3
Hava Durumu
Takvim
Üyelik Girişi

Haftanın Kitabı


 Birbirlerine aşktan başka verecek hiçbir şeyleri yoktu...

Yaşamın ince detayları Lou'dan sorulur. Otobüs durağıyla ev arasında kaç adım var? Çalıştığı kafeye gelip gidenler nasıl bir hayat yaşıyor? Parlak yeşil elbisenin altına ne renk külotlu çorap giyilir? Onda bu soruların hepsinin cevabı var. Kolayca mutlu olabildiği küçücük dünyasında bilmediği tek şey hayatın çok daha karmaşık soru ve cevaplarla dolu olduğu...

Geçirdiği motosiklet kazasıyla hayatı altüst olan Will uzun süredir karmaşık sorularla meşgul. Bu hayatta diğer insanları mutlu eden küçük şeyler ona biraz olsun keyif vermiyor. Çevresindeki tüm renkler birden griye dönmüş ve böyle bir umutsuzluk içindeyken yapabileceği tek şeyin hayatını sonlandırmak olduğunu düşünüyor.

Peki, asık suratlı, aksi ve geçimsiz Will, Lou'nun rengarenk yaşamıyla karşılaşırsa neler olur? 

Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün...


NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler

Beni o kadar da sıkdüşünme. Sadece iyi yaşa.
Sadece yaşa… Sevgiyle,Will. 
Louisa Clark ve WillTraynor birlikte altı ay geçirmiştir. Koca bir yılın yarısı… Ve bu altı ay çokşeyi değiştirmiştir. Lou artık kendi hayallerinden korkan o kasabalı kızdeğildir fakat hayatı Will’in istediği gibi cesurca yaşamayı da başaramıyordur.Sevdiklerini kaybeden insanların yollarına nasıl devam ettiklerini bilmiyordurçünkü Will’in olmadığı bir dünya onun için hâlâ katlanılması zor bir yerdir.Boş bir apartman dairesinde yaşıyor, havaalanında korkunç bir işteçalışıyordur. Yaşasa da onun için hayat diye bir şey yoktur, ta ki karşısınaonu Will’e götüren, kimsenin haberinin olmadığı bir bağlantı çıkana dek…
 
Kederden arınmayolculuğu hiçbir zaman dolambaçsız değildir ama hayat bazen o incecik çizgideyürürken sunar mucizelerini… Lou sonunda umudu tekrar bulup yeni bir hayat içinhayaller kurmaya başlayabilecek midir?
Hikâyelerin mutlu sonla bitmesi için yola devam etmek gerekir…
 
“Aşka, kedere ve hayata sıcacık, komik ve umut dolubir bakış… Yanınıza koca bir kutu mendil alın.” 
Stylist 
 “Şaşırtıcı kurgusu, insanı kendilerine âşıkeden karakterleri ve kâh ağlatıp kâh güldürmesiyle bu kitap resmenkusursuz.” 
Glamour  
“Gündelik hayatı esprili ve sıcacık bir dille kalemealma yeteneğine sahip olan Moyes, aşka inanmanızı sağlamadan önce yüreğinizisızlatmayı başarıyor. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.” SundayExpress, S  
“Tıpkı SendenÖnce Ben gibi bu kitap da yas ve yola devam etmek gibi zor konulara rağmenkomik ve eğlenceli. Vakti geldiğinde hepimiz sevdiğimiz şeyleri yitiririz amaMoyes her zaman mutlu son yaşanmasa da yola devam edildiğini bize hem dokunaklıhem de esprili bir dille hatırlatıyor.”  Miami Herald
 
“Kalbi kırık bir kadının zor hayatına dairsıcacık, hüzünlü ama bir o kadar da komik bir hikâye.”  AbendzeitungMünchen

NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler

 Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...

Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih  ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez. 

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adası'nda geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder. 

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek biir aşk hikayesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En iyi kitap Ödülü'ne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor.
NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler  Ya ortasındasındır AŞK'ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..
Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte "sorunsuz" bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.

Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella'yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar... ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası...

Aşk... Elif Şafak'tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman...

Türkçe
420 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm 
İstanbul, 2009
ISBN : 9786051111070


NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler GİZLİ ANLARIN YOLCUSU

Uzun zamandır çıkmadığı yollarda kaybolanların hikâyesi...

Ayşe Kulin yeni romanında aşkın değiştirdiği ve bir daha hiç aynı olmayacak hayatları anlatıyor…

Çağdaş edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Ayşe Kulin, Gizli Anların Yolcusu ile bir kez daha okurlarını şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşmeye zorluyor. Bu kitap yerleşik ve düzenli hayatlarımızın nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu, bir anda yıkılıp gidebileceğini gösteriyor bize... Acı bir kaza... Bir anda ağızdan kaçan bir söz... Ansızın yayınevine gelen bir dosya... Birbirine dolanmış eşarplar... Bütün bunlar, aykırı bir aşkın başını ve sonunu belirlemeye yeter mi?

Gizli Anların Yolcusu, pek çoğumuzun anlamakta zorlandığı, yargılamakta ısrar ettiği bir aşkın romanı. Ayşe Kulin her zamanki ustalığıyla yaklaşmaya korkulan bir konunun üstüne giderek tabuları yıkmayı deniyor.

Bu romanda sadece aşkı değil, toplumun zorladığı hayatları, harcanmış çocuklukları, kendi içindeki sırlarla en yakınlarını yaralayan ailelerin öykülerini soluk kesen bir tempoyla okuyacaksınız.

Sayfa Sayısı: 432
Baskı Yılı: 2014
Yayınevi: Everest YayınlarıNURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler

. . . ..
 Frankenstein

Mary Shelley

Timaş Yayınları


Daha çok korku romanı olarak bilinen Frankenstein aslında felsefi bir eserdir. Kitabın kahramanı olan Dr. Frankenstein hastalıklara son verebilmek ve ölümsüzlüğe ulaşmak için yaratıcı rolünü üstlenebileceği hırsıyla çalışmalarına başlar. İlerleyen roman kurgusu içerisinde talip olduğu bu vasfın altında trajik bir şekilde ezilecek ve insan olmanın sınırlarını acı bir tecrübeyle öğrenecektir.

Mary Shelley'nin kaleme aldığı Frankenstein, defalarca filme çekilmiş, korku türünün ilk örneklerinden biri olarak okurların hafızasında yer etmiştir. 18. yüzyıl gotik edebiyat yapıtaşlarından olan bu eser vazgeçilmez bir edebiyat klasiği... NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler


 İhanet Noktası Dan Brown


Melekler ve Şeytanlar romanı ile tüm dünyanın özellikle de Vatikan’ın dikkatini çeken Dan Brown yeni romanı İhanet Noktası ile de bu kez okurlarını kutuplarda ihanet dolu bir maceranın içine sokuyor.

Ay’a yolculuk sonrası yeni birşeyler üretemeyen ve bu yüzden her geçen gün biraz daha gözden düşen NASA Kuzey Kutbunda gizemli bir cisim tespit eder. Buzuların derinliklerindeki bu cisit NASA’nın yeniden ilgi odağı olmasını sağlayacaktır ve böylece yaklaşan başkanlık seçiminde yeni bütçe için koz oluşturacaktır. Bunun üzerine bir grup araştırma görevlisi bölgeye gönderilir.

Bölgeye gelen araştırma görevlileri zamanla gerçeği öğrenir fakat dışarısı ile iletişimleri tamamen kesilmiştir ve öğrendikleri gerçeklerin dış dünyaya iletilmesini istemeyenler tarafından ölümcül bir tuzağın içine sürüklenmişlerdir.
Kitabın Yazarı:
Çeviren:Petek Demir
Yayınevi:Altın Kitaplar

NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler


Veee ünlü şair Murathan MUNGAN'dan ağız tadıyla okuyacağınız harika bir roman.....

Şairin Romanı (kalın kapak)

Murathan Mungan

Metis YayıncılıkAdı Yerküre olan bir gezegen. En büyük kara parçası sayılan Anakara'da farklı yerlerden farklı nedenlerle Odragend'e varmak üzere yola çıkan gezginler. Elli yıl sonra yurduna dönen bir bilge şair. Yıllarca evinden hiç çıkmadan yaşadıktan sonra, çıraklarıyla birlikte kendisini yollara vuran bir şiir filozofu. Yalnızca şairleri öldüren bir katilin izini süren atlı polis ve yardımcısı.

Yol boyu içinden geçtikleri yerler, yaşamlar. Surlarında şiir bayrakları dalganan şehirler. Kanatları göğün gizemlerini birbirine bağlayan kuşlar. Sayıların, sözcüklerin, şifrelerin ardında ömür tüketen matematikçiler, dilciler, sözlükçüler, şairler... İnsanların ruhlarını sağaltan rüya terbiyecileri.
Batı'nın modern çağ fantazi romanlarıyla Doğu'nun Binbir Gece Masalları'nın özgün bir bileşimi.

Tabiata, emeğe ve şiire bir övgü.
NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler
 Osmanlı'da İsyan İklimi
(Erken Modern Dönemde Celâli İsyanları)
Sam White

Alfa Yayıncılık

 Tarihin iyi anlaşılması için hararetle okumanızı tavsiye edeceğimiz Nefis bir kitap.

Osmanlı topraklarında 1591-1595 döneminde yaşanan, son 600 yılın en uzun süreli kuraklığından sonra 1596'da Anadolu'daki yıkıcı Celâli İsyanı patlak verdi. Bu bir tesadüf müydü? Bu kitapta anlatılanlar, "Küçük Buzul Çağı" adı verilen iklim olayının 1600 dolaylarında Osmanlı İmparatorluğu'nu yıkılmanın eşiğine kadar getirmesinin hikâyesidir.Osmanlı'nın kriz ve dönüşüm evresini küresel çevre tarihi perspektifiyle yeniden değerlendiren Sam White, çoğunlukla tamamen özgün ya da şimdiye kadar göz ardı edilen bulgulara dayanarak Osmanlı tarihyazımında daha önce fazla yer tutmayan çevre etkenlerinin yaşanan dramda başat bir rol oynadığını gözler önüne seriyor. 1590-1610 dönemini kilit dönüm noktası olarak ele alan bu özgün yaklaşımda, Osmanlı İmparatorluğu'nun yaşadığı sıkıntıların yaygın ekolojik baskılardan ve iklim dalgalanmalarından kaynaklanan bir dünya krizinin parçası olduğunu ortaya konuyor."...'Osmanlı İmparatorluğu'nun gerilemesi' ve özellikle 'Celâli İsyanları' olarak bilinen karmaşa dönemi konusuna heyecan yaratan yeni bir yaklaşım getiriyor... Osmanlı ve Ortadoğu tarihi anlayışımızda devrim yaratacak."Linda T. Darling "... Osmanlı tarihi üzerinden yazılmış bir dünya tarihi bu..."Virginia H. AksanNURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler


 Ustam ve Ben

Elif Şafak

Doğan KitapÖğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan'dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.
Elif Şafak'ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…
Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...
Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

"İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi."


NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler
İkna

Jane Austen

Timaş YayınlarıAnne Elliot'ın, Yüzbaşı Wenthworth'e olan aşkının hikâyesini anlatan İkna, dünya edebiyatının en çok okunan yazarlarından Jane Austen'ın ölmeden önce tamamladığı son romanıdır.

İngiliz orta sınıf yaşam kültürü, servet, evlilik, aile gibi konuları, kendine has mizahi üslubuyla hayat verdiği unutulmaz kadın karakterler üzerinden anlatır Jane Austen. Yazarın kendi yaşamından da derin izler taşıyan İkna, iki yüzyıldır okuna gelen vazgeçilmez bir edebiyat klasiği...

NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler


BU ROMAN SİZİN DE HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK


Bu kitap, hayal ürünü bir eser değil. “Rusya dinsiz kalamaz, dönüp Hıristiyan da olamaz” gerçeğinin en çarpıcı delili olacak türden bir hidayet hikâyesi. Bu hikâyedeki kahramanların ve onlarla bağlantılı mekânların resimleriyle de süslednen çalışma, gerçek bir belgesel özelliğine de sahip.

Rusya`nın kuzey batısında yer alan bir şehir: Novgorod. Şehir mezarlığında bir Müslüman mezarı. Yönü kıbleye doğru.
Başucundaki mermer taşın ortasında küçük harflerle Sofia Valentinov­na yazılı. Hemen üzerinde ise büyük harflerle MERYEM ismi.
Başarılı bir meslek hayatı ve kariyeri olan Sofia`yı Meryem`e götüren kısa, ama ibretlerle dolu gelişmeler.

***

Nikolay İvanoviç. Batı Rusya`nın tanınmış mafya liderlerindendi. Yıllarca yakayı ele vermeden akla gelebilecek her türlü suçu işledi. Ama en yakın ve en güvendiği adamının ihanetine uğradı. Yakalandı ve hapse atıldı.
Ancak bu olay Nikolay`ın hayatını kökten değiştirdi. Tıpkı toprağa düşen bir tohum gibi.
Dinsizliğin sembolü Kızıl Meydan`dan Kıbleye yöneliş hikayesi.

***

Bu kitap, hayal ürünü bir eser değil. Bütün çıplaklığı ile Rusya’da yaşanmış iki ünlü kişinin gerçek hidayet hikâyesi.

Biri uzun yıllar boyunca Batı Rusya’da adından çok söz ettiren Mafya lideri, diğeri Rus dilini en güzel seslendirmesiyle ün kazanmış bir bayan spiker.

Meslekleri ve konumları arasındaki uçuruma inat, kendileri de dahil hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği gelişmeler zinciri, onları bir noktada birleştiriyor.

Ve ortaya heyecan dolu bir hidayet hikâyesi çıkıyor

“Rusya dinsiz kalamaz, dönüp Hıristiyan da olamaz” gerçeğinin en çarpıcı delili olacak türden bir hidayet hikâyesi.

Bu hikâyedeki kahramanların ve onlarla bağlantılı mekânların resimleriyle de süslednen çalışma, gerçek bir belgesel özelliğine de sahip.

Bu roman, sizin de hayatınızı değiştirecek.


Detaylı bilgi için:
www.nesilyayinlari.comNURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler Risale-i Nur'un Dil Özellikleri
 

Yazarı: Prof. Dr. Servet ARMAĞAN 

Risale-i Nur'un dilini bilmeden, yakından tanımadan onu anlayabilmek ve hakkıyla istifade edebilmek düşünülemez.

Sadece ilim adamları ve akademisyenler için değil, Risale-i Nur'u okumaya başlayanlar, okuyup daha fazla istifade etmek isteyen herkes için bir başlangıç kitabı olarak hazırlanan bu kitapta, merak edilen ve cevabı aranan önemli sorulara cevaplar sunuluyor.

Risale-i Nur toplumun hemen her kesimine aynı anda nasıl hitap edebiliyor?

Risaleler çok ağır ve zor şartlar altında telif edilmesine rağmen hem ilmî hem akıcı bir üslupla nasıl kaleme alındı?

Risale-i Nur'un dil ve üslubu gerçekten ağır mı? Onu sadeleştirmek mümkün mü?

Bu kitap ömrünün 60 yılı boyunca Risale-i Nur Külliyatı'nı okuyan, onun üzerine araştırmalar yapıp kitap ve makalelere imza atan Prof. Dr. Servet Armağan tarafından kaleme alındı. Bu kitapta uzun yıllar boyunca yazarın Risale-i Nur'daki dil ve üslup özelliklerine dair tespitlerini, hatıralarını ve kaydettiği yorumlarını, bir bütün halinde bulacaksınız.

"Risale-i Nur'un Dil Özellikleri" Risaleleri daha kolay anlama, zihinlerde beliren sorulara cevap bulma yolunda sizin için bir rehber kitap olacak.NURULLAH GENÇ YAĞMUR şiiri siir şiirler güzel sözler


sok-doktrini-naomi-klein

Shock Doctrinez

Şok Doktrini

(Felaket Kapitalizminin Yükselişi)
Yazar: Naomi Klein

Agora Kitaplığı / Siyaset Dizisi

"No Logo" adlı kitabıyla bütün dünyada adından söz ettiren Naomi Klein'a göre, küresel çaptaki serbest piyasanın zafere demokratik araçlarla ulaştığı düşüncesi bir safsatadan ibarettir. Üstelik, 'şok terapisi' doktrinine uygun şokların uygulanmasının hemen ardından, toplumların hızla büyük çokuluslu şirketlerin çıkarları doğrultusunda sil baştan düzenlenmesini gerektiren felaket kapitalizmi macerası aslında hiç de 11 Eylül 2001'le başlamamıştır.

Klein bu politikanın izlerini çok gerilere, elli yıl önce Chicago Üniversitesi'nin iktisat bölümünün Milton Friedman'ın yönetiminde olduğu zamana kadar sürer. Friedman'ın ve Chicago Okulu iktisadının görüşleri doğrultusunda, ekonomik politikalar ve 'şok ve dehşet' salan savaşlar ile 1950'lerde CIA'in finanse ettiği üstü örtülü elektroşok ve duyusal yoksunlaştırma deneyleri arasında doğrudan bir bağ vardır ve bu bağ günümüzde Guantanamo Körfezi'ndeki 'hukuk-dışı' hapishanelere kadar devam ettirilmiştir.

Naomi Klein'ın bu kitabı, Şili'deki 1973 Pinochet darbesinden 1989'da Çin'de Tiananmen Meydanı katliamına ve 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılışına kadar dünyanın manzarasını değiştiren olaylarda şok doktrini yönteminin nasıl uygulandığını ve 'büyük şirketlerin çıkarlarını kollayan' yeni kapitalizm modelinin dünya halkları adına nasıl bir yıkım ve yoksulluğa yol açtığını takip etmek bakımından eşsiz bir kaynaktır.
ETİKET : haftanın kitabı, bu hafta ne okuyalım, güncel yayınlar, güncel kitaplar, kitap okuma

 
Muhteşem KomutanlarFinans - Borsa
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Köşe Yazıları

Diğer Linklerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret23650043
Kim Kimdir?