• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

İstanbul Van Dayanışma Platformu

Video Arşivi
Araştırma Yazıları
Günün Sözü


TAM EKRAN YAPIN
Arkanıza Yaslanın 
Yumun Gözlerinizi..

 

Haftanın Kitabı

Muhteşem Resimler DEVAM

IslamicART 1    3
Hava Durumu
Takvim
Üyelik Girişi
İstanbul-VAN Dayanışma Platformu Adına Teşekkürler.


"İSTANBUL- VAN DAYANIŞMA PLATFORMU" adına tüm Türkiye'ye teşekkürler... 

02 Kasım 2011

                           
                
 Öncelikle, 23 Ekim 2011 tarihinde VAN ilimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden yurtdaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, geri de kalanlara sabırlar diliyoruz. Yüce Mevlam (c.c.) böylesine afetlerden tüm insanlığı korusun, yüce rahmetiyle kuşatsın  inşallah. Bu vesile ile böylesine acılı günümüzde Van halkımızı yalnız bırakmayan
  
Hükumetimize, Siyasi Partilerimize ve Devlet Organlarımıza Teşekkürler...
Vanlı depremzedelerimize desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere, Sayın Beşir ATALAY’a, Sayın Recep AKDAĞ’a, Sayın Mehdi EKER’e, Sayın Erdoğan BAYRAKTAR'a, Sayın Binali YILDIRIM’a, Sayın Mehmet ŞİMŞEK’e, Sayın Faruk ÇELİK’e Sayın Cevdet YILMAZ’a, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Emniyet Müdürlüğümüze, Diyanet İşleri Başkanlığımıza, Van Valimize, Van İlimiz ve ilçelerinin yönetiminde bulunan ve elini taşın altına koyan tüm belediye başkanlarımıza, belediye çalışanlarımıza, özel idare ve sivil savunma ekiplerimize, milletvekillerimize özellikle de Türk Kızılayımıza  şükranlarımızı sunuyoruz.  Bununla birlikte; AK PARTİ Yönetimine (özellikle Sayın Hüseyin ÇELİK'e) ve Belediyelerine (özellikle, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri olmak suretiyle),CHP Başkanına ve nezdinde desteğini esirgemeyen tüm belediyelere (özellikle Şişli ve Kadıköy Belediyelerine),  MHP Belediyeleri ve ülkü ocaklarına, kezâ BDP Başkanına ve bağlı belediyelerine (özellikle Diyarbakır belediyesine) çok teşekkür ederiz. 

Çok değer verdiğimiz MHP başkanı Sayın Bahçeli'yi deprem bölgesinde görememe burukluğunu tüm halkımız gibi bizler de üzüntüyle gözlemledik. Lakin, organizasyonun olumlu ve etkili yürütülmesini teminen gerek Hükümetimize gerekse kamuoyuna yapmış olduğu sağduyulu ve yapıcı telkinleri ile sağladığı destekleri için ayrıca teşekkür ederiz.   

KAHRAMAN arama – kurtarma ekiplerimiz. 

Van ve Erciş’te yaklaşık 230 insanımızın kurtarılmasına vesile olan ve gece-gündüz, kar-kış demeden canları pahasına çalışan başta Başbakanlık AFAT çalışanları olmak üzere, AKUT gibi Çanakkale’den Diyarbakır’a kadar ismini sayamayacağımız 38 ilden gelen 275 KAHRAMAN arama kurtarma ekibi gönüllülerine, keza; enkazın kaldırılmasında çok çaba sarfeden vinç, kepçe vb. operatör çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyor ve Cenab-ı Hak hepsinden razı olsun diyoruz. 

Sağlık Bakanlığı Çalışanlarımız, 

23 Ekim 2011 tarihinde yaşanan depremde son derece başarılı bir sınavı geçen  kurumlardan birisi de şüphesiz Sağlık Bakanlığımızdı. Depremzedelerimizin kurtarılmasından sonraki süreçte gerek ilk müdahalede, gerekse sonraki süreçlerde kara ve hava ambulanslarıyla  yaralıların nakilinde, hastane tespiti ve organizasyonun yönetiminde  ülkemiz koşullarına göre olağanüstü başarılara imza attı. 

Bu bağlamda, başta Sağlık Bakanımız Sayın Recep AKDAĞ olmak üzere, değerli doktorlarımıza, hemşirelerimize, kara ve hava ambulans görevlilerimize ayrı ayrı saygıyla minnetle teşekkür ediyoruz. 

Komşularmız olan Azerbaycan, İran ve Suudi Arabistan Gerçeği,

Dost ve kardeş ülke AZERBAYCAN’a kucak dolusu selamlar. Azerbaycan, deprem bölgesine ilk dış yardımı gönderen ülke oldu. 140 kişilik arama kurtarma ekibi ve diğer maddi yardımları olağanüstü taktire şayandır. 

Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev ne güzel dedi; biz dost Türkiye’nin hem Yahşi (güzel) hem de Pis (kötü) gününde yanındayız. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanı. Kezâ, komşumuz İran'da benzer dost ve samimiyetliğini ortaya koyarak derhal gerekli olan arama-kurtarma ekibi, ambulans vb. yardımlarda bulunmuştur. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanı.   

Ayrıca, Yüce Peygamberimiz (s.a.v) beldesi Suudi Arabistan’dan 50 Milyon USD desteği, devletimiz ve milletimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Teşekkürler Kral Abdullah  ve ülkenizde ikamet eden Resul'ü ekrem (s.a.v.) ve ali ve eshabana bin defa selam.  
Ve dahi ismini zikredemedeğimiz tüm dost ve müttefik ülkemlerimize tüm Vanlı halkımız adına teşekkür ederiz.  

Selam olsun tüm Türkiye Toplumuna!

Sizler yüreğinizi Van'a gönderdiniz. 

Türkiye’nin neredeyse 81 ilinden dini, dili, ırkı, siyasi görüşü, hayat tarzı ne olursa olsun, insan onuruna yakışır, kardeşlik, dayanışma ve merhametlik duygusu içinde dua eden, yardım elini uzatan herkese ama herkese çok çok teşekkür ederiz. Gönderdiğiniz her bir koli de kardeşlik ve dostluk kokusu vardı. Sizleri minnetle anıyoruz. 
   
Sivil Toplum Örgütleri (STK)

İHH, Kimse Yok mu, Deniz Feneri, Yardım Eli, AKUT, VAN GÖKKUŞAĞI, MÜSİAD, TOBB, TÜSİAD, TUSKON, TOGEM, Yeryüzü Doktorları ve dahi ismini zikredemediğimiz tüm STK’lara çok çok teşekkür ederiz. Her zaman olduğu gibi yine büyük bir ahenk içinde beklenenin ötesinde bir dayanışma sergilediniz.

Görsel ve Basın Mensuplarına, 

Türkiye, yaşanan bunca afetlerde ilk defa Van Depreminde bu kadar içten ve samimi organizasyonlara tanık oldu. Adeta tek yürek oldu. Teknolojinin de getirdiği yenilikler sayesinde yaşanan bütün gelişmeleri an be an  aksaklıkları, hüzünleri, sevinçleri 3G ile süratle dünyaya duyurmasını sağlayan değerli basın mensuplarımıza çok ama çok teşekkür ederiz. 

Sizler olmasaydınız kim bilir ne büyük rezillikler ne aksaklıklar ve hüzünler görmezlikten gelinecekti. Zira, güzel ülkemizde sayıca daha fazla Cüneyt ÖZDEMİR’lere ihtiyacımız olduğu gerçeğini de bir kez daha görmüş olduk. Sana da  hasseten teşekkürler Cüneyt Bey..

Hüseyin ÇELİK ve Fatih ALTAYLI'ya teşekkürler..

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin ÇELİK, yaşanan Van depremi sonrasında mükemmel bir efor sağladı. Böylece sevgili Vanlı hemşehrilerimiz, sizi Gaziantep ilimize kaptırmakla ne büyük hatalar ettiklerini farketmişlerdir umarım. Teşekkürler Sayın Bakan.

Çok ilginçtir, yıllar yılı Sayın Fatih ALTAYLI'nın Vanlı olduğunu bilirdik ancak pek de bir katkısını görmezdik. Ancak hiç şüphesiz Fatih Bey Van'da yaşanan afet sonrasında harikaydı. Çok kısa sürede Van ve Erciş'e vardı. HaberTürk kanalıyla sürekli canlı yayın yaparak süreci, yaşanan devasa enkazı kamuoyuna olduğu gibi aktardı. Türk Kızılayımızın ilk günkü organizasyon eksikliğini ve çadır konusundaki nokanlıklarını Sayın Hüseyin ÇELİK ile birlikte gündeme getirerek sorunun giderilmesine, dahsı kısa sürede mesafe alınmasına vesile oldular. 

Diğer taraftan, son olarak yaklaşmakta olan Kurban Bayramı vesilesi ile Kurban Yardımlarını sadece Somali için yapılacağı kararını alan Türk Kızılayına; Sn. ALTAYLI'nın olumlu yazıları ve girişimleri sayesinde Türk Kızılayı Van Depremzedeleri için de 3.500 adet Kurban kesim kararını deklâre etmiş bulundular. Size de hasseten teşekkürler Sayın ALTAYLI.  

MEDYA - Hayırsever İşadamlarımız ve Sanatçılarımız

Yine Türkiye’de ilk kez, birçok rakip Televizyonların öncülüğünde Yardım Kampanyaları düzenledi. Başta STV ailesi olmak üzere; ATV, KANAL D öncülüğünde Tek Yürek VAN için kamsamında, NTV, STAR, FOX, KanalTürk, Beyaz TV gibi 30’u aşkın yerel ve ulusal kanallarımız bu kampanyaya eşlik etti. Kampanyaya katkı sağlacağı sözünü veren işadamlarımıza, halkımızın her kesimine teşekkür ederiz sağ olun var olun.
Sözü edilen kampanyalara destek sağlayan “bazı” isim ve kuruluşları minnetle anıyor buna ilişin detayları sayfamızın sonunda memnuniyetle ayrıca yer veriyoruz.


VAN İçin ROCK!

Türkiye'de bir başka ilk de şüphesiz ROCK gruplarının bir araya gelmesiyle yaşandı. Aralarında "Duman, Mor ve Ötesi, Haluk Levent, Şebnem Ferah, Feridun Düzağaç, Yüksek Sadakat" gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 48 rock grubu bir araya gelerek 285 sanatçı ile giydikleri VAN GÖLÜ Tişörtleri ile Vanlı depremzedelerimize destek için konser verdiler. Kampanya süresince 4 tır yardım konvoyu ve 500 Bin TL gelir elde ederek doğrudan Türk Kızılayına gönderdiler. Teşekkürler Rock Grupları ve teşekkürler bu kampanyaya gönül veren 13.000 kişilik rock sevenleri. Bu duyarlı tavrınızı gıpta ile, minnetle  izledik. İyi ki varsınız.  http://vanicinrock.org/

Evim Evindir
Başbakan Erdoğan'ın eski danışmanı Gazeteci Yazar Ahmet TEZCAN ve Kanal 7 Haber Spiker Erhan ÇELİK'in projesiyle düzenlenen "Evim Evindir" kampanyasına beklenilenin üstünde bir teveccüh gösterilmiştir. Böylesine naif bir kampanya düzenledikleri için değerli Ahmet ve Erhan ağabeylerimize candan teşekür eder, kampanyaya ilgi ve katkı sağlayan herkese yürekten şükranlarımızı sunuyarız. http://www.evimevindir.com/#1
 
Sonuç ;

Güzel Van ilimizde yaşanan böylesine büyük doğal afet karşısında; acımızı, hüznümüzü bizlerle paylaşıp ve karşı karşıya kalınan maddi, manevi "travma" karşısında örnek olabilecek asil davranışlarda bulunan ve yukarıda ismini zikredemediğimiz tüm Devlet organlarımıza, siyasetçilerimize, STK'larına, Çanakkale'den Kars'a yardım elini uzatan tüm güzel insanlarımıza herkese ama herkese yeniden çok çok teşekkür ederiz. 

Türkiye, devletiyle toplumun herkesimiyle bin yıllık gelenekten gelen birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu yeniden sergilemiştir. Yüce Allah (c.c), böylesine felaketleri bir daha güzel vatanımıza ve âlicenap insanımıza vermesin. 

Asil ve vefalı VAN halkı, yapılan bunca güzel ve kardeşçe desteğinizi "asla" unutmayacaktır. 

Sizleri her daim hayırla ve minnetle anacaktır. 

Saygılarımızla, 

İVD Palatformu Kuruca Başkanı 
Editör 
 
BİR KAÇ SİTEM...
1- Ayrıştırıcı Söylemlere Karşı.
1 milyondan fazla nüfusa sahip vatansever, alicenap VAN halkımızın karşı karşıya bulunduğu böylesine büyük bir afet sırasında; ekranlarda nifak tohumlarını saçan haksız ithamlara verilecek cevabımız yoktur. Zira, Sayın Başbakanımız, bu tür ırkçı söylemlerde bulunan kişi ve  türevlerine "lanetliyorum" (VİDEO) demiştir, ayrıca MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli'de böylesine rencide edici ayrıştırıcı söylemlere karşılık "densizlik soysuzlar" (VİDEO) şeklinde nitelemede bulunmuş ve gerekli olan cevabı net bir şeklide vermiştir. (Harun Yahya/Adnan OKTAR hocanın cevabı da oldukça manidardır VİDEO) 
Ne diyelim, başka söze ne hacet. Bu ruh hastalarına karşılık en üst perdeden verilen cevaplar kâfi diye düşünüyor ve bu düşünceye sahip insanlar (?) hangi kavramı kendisine yakıştırıyora; boynuna yafta olarak taksın ve hatta bağrına bassın diyoruz. Yunus'un gözyaşları her daim vicdanlarını incitsin. 

2- Yukarıda bahsi geçen bunca güzel, samimi, insani dayanışma ve yardımlarşmaların yanında, Vanlı depremzedelerimize sözümüz ona yardım kolilerinde Türk Bayrağı gönderen(lere) teessüf ederiz. Unutulmaması gerekir ki, alyıldızlı bayrağımız sadece belirli birkaç bölgeye ait bir bayrak değildir.  74 milyon vatandaşımızın  "şerefle, gururla" her daim taşıyacağı bir bayraktır. Sahi! bu bayrakları ne maksatla gönerdiniz? Yoksa bunu mu amaçlamaktasınız. Van'da Erciş'te henüz enkazda yeni kurtulabilmiş, şok geçiren ya da yaralı olan  bir kişinin "abi Allah'ını severesen bırak çadırı, battaniyeyi bayrak istiyorum diyecek" ve gönderdiğiniz bayrağı eline alıp sokak sokak "Ne Mutlu Türküm diyene" ya da "vatan millet sakarya" mı diyecek bu mudur muradınız? Kardeşler, böylesine bir deprem felaketinde ölümlerden, acılardan, gözyaşlarından, toplumsal travmalardan haz alarak, yardım niteliğinde gönderilecek bir şeyin olmadığını bilmeniz gerekir. Dolayısıyla bu tür istisnai "münferid" kolileri gönderenin kim olduğunu tespit edebilme şansımız olsaydı; iadeyi nezaket kapsamında onlara bir miktar insaf, 5 koli ahlak, 10 çuval dolusu  feraset ve hatta yetmez derlerse bir  kamyon dolusu da kalas gönderirdik. Onlara da teşekkürler. Bu vesile ile diyoruz ki; kimse Vanlıların vatanına ve bayrağına  olan sevgisini tartmaya ve ölçmeye kalkışmasın zira, bu hiç kimsenin ama hiçkimsenin haddine değildir. 

3- Muhtemelen eşinin, ya da bilmem kime ait kullanılmış ikinci el iç çamaşırlarını Van'a gönderene de diyecek lafımız olmaz. Bu ruh hastalarının şeref ve haysiyetlerini gündeme getirmek yakışık da olmaz ahlaki de olmaz. Bu tür fantazi bozuntularına da teşekkürler ki, sosyolojik olarak hâlâ hayvani duygulardan insani duygulara geçemeyen insanları tanıma fırsatını verdikleri için.  
Vanlıların yaşadığı doğal afete rağmen Devletine ve milletine ne kadar sadık olduğunu görmeniz için küçük bir video izlemenizi rica ediyoruz. Yaşlı amca videonun sonunda görüleceği gibi köyünü, eşini, oğlunu, torunlarını hülasa, 17 kişilik  ailesini kaybetmesine rağmen nasıl da hâla şükrediyor ve "devletimiz milletimiz" sağ olsun diyor. Bu da birilerine KAPAK OLSUN.. VİDEO İZLE 

4-Allah'tan korkmaz yağmacı, haramzedeler de enkazda kaldılar... (Gerçek ihtiyaç sahiplerini tenzih ediyoruz)
Sözümüz 35-40 kişilik çapulcuyadır !!!

Henüz depremin şokunu üzerinde atlatamayan Vanlı kardeşlermiz, minicik yürekleriyle moloz yığınları altında can mücadelesi verirken, bu afeti fırsat bilip bir ekmeği 2-3 liraya satan ahlaksızlar, 
ayaz havada, kar, fırtına ve yağmurun altında kalan insanlarımızın zorunlu ihtiyaçlarını fırsat bilip, metre fiyatı 1 lirayı bile bulmayan brandaların metresini 5 -10 liraya satan kalpazanlar,

güzel ülkemizin dört bir tarafından gelen yadım tırlarını daha Van ili  sınırına girmeden, tırların önünü keserek yağmalayıp çalıp götüren haysiyet yoksunları, yetmezmiş gibi yardımı getiren insanları tartaklayıp memleketine beddua ederek gitmesine yol açan eşkiya rezil haramzedeler,
anlaşıldı ki esas sizin gibi bir avuç yaratık vicdansız da enkazda kalmıştır. Van'da yaşayan ya da bizim gibi gurbet ellerinde olan bincelerce insan,  depremzedelerimize yardım çırpınışlarıyla kapı kapı dolaşırken ve  ülkemizin dört bir tarafından teveccüh gösteren saygıdeğer hayırseverlere karşı sayeniz de utanır olduk.  

Alçak adamlar, böylesine onursuzca davranışları sergileyerek tüm Vanlı hemşehrilerimizi zan altında bırakmaya hakkınız yoktu. Gerçek ihtiyaç sahiplerini tenzih ediyorum, ancak ihtiyaç sahibi olmayan bu fırtsatçılara, yağmacılara çaldıkları ya da çalacakaları (ki final yeni başlıyor, ihale-mihale, yandaş, eş dost gibi baronlar yeni devreye girecek) her bir lokma, her bir kuruş zeher zıkkım olsun.

Ahdimiz olsun, Van ilimizin yeniden kalkınması amacıyla yapılacak her güzel işi tüm samimiyetimizle alkışlayacağız. Tersi durumlarda ise yani yetimin, fakirin, gariban köylünün hakkını çalan, yağmalayan her tavrı da, cesaretle korkmadan kamuyoyuna ifşa edeceğiz. Ve yasal mercilere bildireceğiz. 

Lütfen Vanlı kardeşlerimiz, bu hususlara duyarlı olun. Unutmayın ki zulme göz yuman dilsiz şeytandır.   

Kalın sağlıcakla...


 

İVD Palatformu Kurucu Başkanı 
Editör GEÇMİŞ DÖNEMDE EKONOMİYE İLİŞKİN  BAZI YAZILAR  


 

Teşekkürler Türkiye

  YAZININ DEVAMI
 Uluslararası Sosyal, Siyasal, Askeri ve Ekonomik Kuruluşlar
  YAZININ DEVAMI

Bir Zamanlar “Mekke” Günümüzün  Londra’sıydı. 

  YAZININ DEVAMI

 Bankacılığın Doğuşu ve Finansal Mafya     YAZININ DEVAMI

Emperyalizm ve Kapitalizme 
 Hayır

  YAZININ DEVAMI
  
16975 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Muhteşem KomutanlarFinans - Borsa
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.015833.1481
Euro36.089036.2337
Köşe Yazıları

Diğer Linklerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam116
Toplam Ziyaret23656338
Kim Kimdir?