• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

İstanbul Van Dayanışma Platformu

Video Arşivi
Araştırma Yazıları
Günün Sözü


TAM EKRAN YAPIN
Arkanıza Yaslanın 
Yumun Gözlerinizi..

 

Haftanın Kitabı

Muhteşem Resimler DEVAM

IslamicART 1    3
Hava Durumu
Takvim
Üyelik Girişi
Van'ın ikinci büyük hastanesi açılıyor
  
  24/01/2012 - 13:43:25 
Van'ın ikinci büyük hastanesi açılıyor 
  
   
  
   
 Van Valisi Münir Karaloğlu, deprem sonrası yapımına ara verilen ve Mart ayında bitirilmesi planlanan 400 yataklı..


 
 

Van Valisi Münir Karaloğlu, deprem sonrası yapımına ara verilen ve Mart ayında bitirilmesi planlanan 400 yataklı Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Karaloğlu, hükümet tarafından hastanenin teknik altyapı ve tefrişatı için 67 milyon TL daha ek kaynak gönderdiğini bildirdi.

 

 

 

Geçtiğimiz yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan 510 yataklı 5 yıldızlı konforundaki Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bir benzeri de YYÜ Zeve yerleşkesinde yapılıyor. Yapımına 2 yıl önce başlanan ve 2011 yılı sonu itibariyle hizmete açılması planlanan hastane inşaatı 23 Ekim ve 9 Kasım’da Van’da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından durma noktasına gelmişti. Hükümetin 67 milyon TL ek kaynak gönderdiği hastanede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. deprem sonrası Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başlayan YYÜ Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi yönetimi bir yandan da yeni hastaneye taşınmak için hazırlık yapıyor. Modern cihazlarla yeni yeni ameliyathane ve servisler oluşturulurken, bir yandan da hastanenin tefrişatı yapılıyor. Vali Münir Karaloğlu da mesaisinin büyük bir bölümünü Zeve kampusunda bulunan hastane inşaatı, kapalı spor salonunda hizmet veren Dr. Atsushi Miyazaki Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Merkezi, İsrail hükümeti tarafından gönderilen çelik galvanizle yapılan yurt ve konteynırlarda incelemelerde bulundu.

 

 

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner’in karşıladığı Vali Karaloğlu, hastane inşaatını gezerek son durum hakkında bilgi aldı. Hastanenin servislerini ve ameliyathane bölümlerini de gezen Karaloğlu, yüzde 95’lik bölümü tamamlanan binanın cihaz ve tefrişatlarının da kurulmasını istedi. Rektör Prof. Dr. Peyami Battal ise Mart ayına kadar eksik kalan bölümlerle birlikte ve tefrişatını da bitirmeyi planladıklarını söyledi. Vali Karaloğlu, hastane inşaatındaki incelemelerinin ardından Dr. Atsushi Miyazaki Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu tarafından karşılanan Karaloğlu, tedavi olmak için sıra bekleyen vatandaşlra ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileterek, diş tedavi üniteleri ve laboratuarları gezerek bilgi aldı. Vali Karaloğlu, daha sonra Melikşah Öğrenci Yurdu arazisine İsrail hükümeti tarafından gönderilen çelik galvanizli malzeme ile yapılan prefabrik yurdunu gezdi. Yetkililerden bilgi alan Karaloğlu, yüklenici firma yetkilisine çalışmaların hızlandırılmasını ve biran önce bitirilmesini istedi. Son olarak Tıp Fakültesi Dekanlık binasının arazisine kurulan konteynirleri gezen Karaloğlu, burada kalan öğrencilerle sohbet ettikten sonra Zeve kampusundan ayrıldı.

 


 

 Van'da kış şartlarından dolayı dağlarda yiyecek bulamayan yabani hayvanlar şehre kadar indi.


 
 
Van'ın Gürpınar ilçesinde, kış şartlarından dolayı dağlarda yiyecek bulamayan yabani hayvanlar şehre kadar indi. İki gündür etkili olan kar yağışı ile birlikte gecenin ilerleyen saatlerinde özellikle kurtlar sürü halinde ilçe merkezine kadar indi. Geç saatlerde iş yerlerini kapatarak evlerine dönen vatandaşlar, özellikle Değirmendüzü Mahallesi yakınlarındaki eski değirmenlerin bulunduğu alana kadar kurtların sürü halinde indiğini söyledi. İlçenin Akpınar Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlar ise, kurt ulumalarını evlerinde rahatlıkla duyduklarını ve geceleri yalnız dışarıya çıkmadıklarını söylediler.
  
5839 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Muhteşem KomutanlarFinans - Borsa
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Köşe Yazıları

Diğer Linklerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret23637933
Kim Kimdir?