• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/

İstanbul Van Dayanışma Platformu

Video Arşivi
Araştırma Yazıları
Günün Sözü


TAM EKRAN YAPIN
Arkanıza Yaslanın 
Yumun Gözlerinizi..

 

Haftanın Kitabı

Muhteşem Resimler DEVAM

IslamicART 1    3
Hava Durumu
Takvim
Üyelik Girişi
KAMUOYUNA DUYURU - Halis Çelenk


KAMUOYUNA DUYURU

Halis ÇELENK
Bankacı - Yönetici 

Ak Parti 27. Dönem VAN Milletvekili Aday Adayı

Değerli Basın Mensupları. 

BU ŞARKI BURADA BİTMEYECEK...
 

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili aday adaylığım süresince;

Ak Parti VAN İl Yönetimi, İl Kadın Kolları, İl Gençlik Kolları Başkanlığı ile; İpekyolu, Tuşba, Edremit, Gürpınar, Gevaş, Saray, Muradiye, Başkale, Bahçesaray, Özalp, Erciş, Çatak, Çaldıran ilçelerimizin çok kıymetli Ana Kademe yönetimleri, gece gündüz demeden ve hiçbir karşılık beklemeden çalışan, emek veren vefalı, cefakar Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarımız ile kıymetli temsilcileri, gönülleri güzel dava arkadaşlarımız, sevgili akrabalarım ve kadirşinas Vanlı hemşerilerim, dahası çok kısa sürede vananket.com Platformunca Milletvekili Adayları belirleme sürecinde SMS Anket Yöntemi ile beni “BİRİNCİ” sıraya taşıma teveccühünde bulunan yüreği güzel genç kardeşlerim, ayrıca yaklaşık 1.700 delegenin oy kullandığı temayül yoklamalarında 169 aday adaylarımız arasında ben denize yaklaşık 630 oyla ön sıralara taşıyan sevgili delegelerimiz; şahsıma göstermiş olduğunuz bu samimi desteklerinizden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, şükranlarımı sunar son nefese kadar ahde vefa duygusuyla inandığım bu dava uğruna çalışacağıma söz veriyorum.

Cenab-ı Hak, alicenap Van halkımıza karşı, Partime karşı bu kardeşinizi mahcup etmesin.

Bu gönüllü erdemli yaklaşımlarınızı asla unutmayacağım. Kuşku yok ki, sizlerin varlığı ve samimi desteği beni ziyadesi ile onure etmiştir. Güzel Vanımızın geleceğinde rol üstlenmem için omuzlarıma yüklediğiniz bu sorumluluğun bilinciyle, eğitimden sağlığa, kültürden sanata, iktisadi sahanın her bir noktasında 10.000 yıllık kadim kentimiz olan Van için, bölgemiz için, ülkemiz için daha bir aşkla, heyecanla DURMAK YOK YOLA DEVAM diyorum.

Buna paralel olarak, Ak Parti Genel Merkezimizin teveccühü ile Van Milletvekili adayı gösterilen  “sekiz” dava arkadaşlarımızı, ağabeylerimizi de can-ı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim (c.c) hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.
 
Diğer taraftan, Ak Parti Van il Başkanımız Sayın Kayahan TÜRKMENOĞLU’na ve Ankara’da gerçekleşen Milletvekili Aday Adayları Mülakatları esnasında Genel Başkan Yardımcılarımıza da söz verdiğimiz üzere; listeye girsek de girmesek de öncelikle Van’da Genel Seçimlerde daha sonra yerel seçimlerde zafer kazanmamız için  başta şahsım olmak üzere, ekibim,  akrabalarım ve tüm seçmen kitlemle en samimi duygularla desteğimizi sonuna kadar sürdüreceğiz.


 
Yaklaşık 6 ay önce Ak Parti Van İl Başkanlığına atanan çiçeği burnunda İl Başkanımız Sayın TÜRKMENOĞLU, aynı zamanda 23. Dönem Milletvekilliğimizi de yapmışlardır. Bu anlamda mikro ve makro düzeyde Van ilimizin, bölgemizin makus tarihine çok hakim bir isim. Bilgisiyle, birikimiyle siyasal zekasıyla VAN için çok hayırlı hizmetler yapacaklarına, dahası kısa, orta ve uzun vadede emin adımlarla Ak Partinin başarısına katkı sağlayacağına olan inancımı ifade etmek isterim. Özetle; gemi emin ellerde. Dümenin başında sağlam bir isim, sağlam bir irade, sağlam 50 kişilik yerli, milli ve samimi bir kadro bulunmaktadır. İnşallah il, ilçe teşkilatlarımızın beklentilerini giderme hususunda da en kısa sürede cesurca gerekli revizyona gidilecektir. Değişimde rahmet vardır. Bu bayrak yarışında her türlü katkıyı sunmaya hazır olduğumuzu ayrıca vurgulamak isteriz.

 
8 VAN MİLLETVEKİLİ ADAYIMIZLA SAHADAYIZ.
 
Ayrıca, 27. Dönem Milletvekili seçiminde listede aday olarak yer alamadığım için;
 
Asla küsmedik.

Asla gücenmedik.

Asla pes etmedik.
 
Biz ki; kader ve nasip çizgisine iman etmişiz. Olanda hayır, olmayanda da hayır görür ve Yunus Emre’nin şu müthiş dizesindeki anlayış ile hareket ederiz.
 
Hak şerleri hayreyler
Zannetme ki gayreyler
Arif anı seyreyler
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eylerBiliriz ki;
 
Bu yeni bir başlangıç.
Bu yeni bir Bismillah.
Bu yeni bir işaret fişeği,
Bu yeni bir doğum sancısı.

Bu sorumluluğun bilinciyle; aşkla sadakatle, tutkuyla ve 2002’deki ilk heyecanla önümüzdeki yerel seçimler için, genel seçimler için dur durak demeden, sen-ben demeden Ankara’da, İstanbul’da ve Van’da Partimizin her kademesinde çalışmaya devam edeceğim.

Ta ki çalınmadık kapı, sıkılmadık el, dokunulmadık gönül kalmayana kadar çalışacağız.  Parti politikamızı, gelecek 2023 vizyonumuzu her atmosferde anlatmaya devam edeceğiz.


AK PARTİ BİZİM YUVAMIZ.

-Burası bizim ailemiz.

-Burası bizim yuvamız.  

-En mutlu olduğumuz yer burası.

-Sığındığımız en güvenli liman, bu liman.

-Hizmet edeceğimiz, üretebileceğimiz, ideallerimizi gerçekleştirebileceğimiz tek parti AK Parti’dir.

-Gençliğimin en hareketli dönemlerinde 27 Mart 1999 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızı İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde Pınarhisar Cezaevine yüzlerce, binlerce kişiyle uğurladığımızda nasıl ki Başkanımız için umudumuzu yitirmedik, dualarımıza sarıldık ve vardır bundan da bir hayır diyerek gözyaşlarımızı içimize akıttıysak, bu gün de aynı umut ve dualarımızla “vardır bundan bir hayır” diyerek sonraki süreçler için çalışmaya devam edeceğiz.


Bu hizmet aşkımızı, bu dava heyecanımızı, bu yol arkadaşlığımızı Allah’tan başka kimse durduramayacak.


Neye mal olursa olsun,

Van ilimiz için,
Bölgemiz için
“Güçlü TÜRKİYE” için
“Büyük TÜRKİYE” için
“Yeni TÜRKİYE” için

mücadeleye DEVAM edeceğiz inşallah.

Yaklaşık 7 aydır üzerinde çalıştığımız ve tüm paydaşlarımız ile fizibilitesini gerçekleştirdiğimiz
 
 • Van Merkeze “Tramvay” ve “Çevre Yolu”
 • Gürpınar’a “Teknoloji Üniversitesi”
 • Gevaş’a “Organik Tarım Üssü”
 • Edremit’e “Turizm Cazibe Merkezi”
 • Erçiş’e “Bilim Olimpiyat Şehri”
 • 14 kardeş şehri konsorsiyumu ile “15 Gençlik Merkezi”
 • “Van Spor Şehir Stadyumu”
 • “Van Şehirlerarası Terminalı”
 • “Nordız Hayvancılık Kalkınma Üssü”
 • “Uluslararası Kongre Merkezi”
 • Yerel Basını Destekleme, Güçlendirme Akademi Merkezi
gibi daha birçok projelerimizi hayata geçirmek için yılmadan, usanmadan tüm ilgili mercilerle, milletveikilerimizle paylaşmaya, katkı sağlamaya hazır olduğumuzu ayrıca belirtmek isterim.
Her daim samimi duamdır.

Allahım..!

Ülkemiz ve kadim kentimiz Van ilişmiz ve Bölgemiz için hayalini kurduğumuz bu hayırlı hizmetleri nihayetlendirmek için,

Bize güç ver.
Bize fırsat ver.
Bize NASİP et…


VAN İLİMİZİN TÜM SORUNLARINA HAKİMİZ.

Ak Parti Van il, ilçe teşkilatlarımızı, kadın, gençlik kollarımızı, STK’larımızı, kanaat önderlerimizi, muhtarlarımızı, esnaflarımızın çok büyük kısmını defaeten ziyaret ettik. Her bir sorunu not ettik. Beklentilerini analiz edip, rapor haline getirdik. Ajandamız dolu. Sorumluluğumuzun farkındayız. İlgili mercilere ilettik,  iletmeye de davam edeceğiz.

Fotoğrafın bütününü görmeyi nasip eden Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

Bu anlamda, tüm milletvekilimizle, kamu otoritesiyle, Ak Parti il/içe teşkilatlarımızla, yerel yönetimlerimizle, STK’larımızla, vakıflarımızla, derneklerimizle kent konseyi temsilcilerimizle, üniversitemizle, muhtarlarımızla bu projelerimizi hayata geçirmek için elimizi taşın altına koyacağız.

Şuna inanıyoruz ki; hizmet sadece parlamentoda gerçekleşmez.

Makam, mevki her ne olursa olsun hayatın her katmanında hizmetler üretilebilir. 

Buna inanın sevgili Vanlı hemşerilerim.

Yeter ki cesur olalım.

Yeter ki sorgulayalım.

Yeter ki hukuk içinde, meşru dairede “hak” aramayı bilelim.

Yeter ki kendi oyumuzla seçtiğimiz; ama çalışmayan, ama üretmeyen dahası, Van’ın caddelerine, sokaklarına inemeyen politikacılarımıza karşı "hak olan", "doğru olan gerçekleri" yüzlerine haykıralım. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın istediği de bu değil midir? 
VAN'IN KAYBEDECEK BİR 5 SENESİ DAHA YOK..!

Gerçek şu ki, VAN KENTİMİZ sahipsiz bir kent görüntüsünü vermektedir.

Kimse karnından konuşmasın. 

Bizler, sizler hepimiz protokol adamı istemiyoruz.

Halkımızın beklentilerini bilen, çözüm üreten, parlamentoda sesi soluğu olan, cesurca, korkmadan, yorulmadan çalışan politikacılar istiyoruz.

Van insanımız naif doğası şgereği, dürüst, erdemli, yürekli ve başarılı siyasetçilerimizi zaten baş tacı etmiştir, edecektir.

Kıymeti Basın Mensupları;

Sizler de bilirsiniz ki, Van tarihsel birikimi, kültürel mirası, sosyolojik yapısı ve muhteşem tabiatıyla  Türkiye’nin ilk 10 şehri arasında yer alacak potansiyele sahip bereketli bir kentimizdir. 

Dolayısıyla, Van’ın rol modeli; Gaziantep’tir, Kayseri’dir, Kocaeli’dir, İzmir’dir, Antalya’dır ve Bursadır.

Bu temelde ısrarla diyoruz ki; bundan böyle kaybedecek tek bir günümüz olamaz, olmayacak olmamalı.

Sevgili dava arkadaşlarım, yol arkadaşlarım;

Kitleleri harekete geçirecek, ideallerimize yönelik ileri hedeflere sürükleyecek, özgüvenimizi tetikleyecek, buna liderlik edecek inanca, şuura, heyecana, birikime sahip olduğumuza yürekten inanıyorum. Bu anlamda, Rabbime sonsuz hamdediyorum.

Artık sismik fay hatları harekete geçmiştir.

Bu medeni cesaretimizi, bu samimi heyecanımızı kapalı kapılar ardından engelleme gayretinde olan vizyonsuz kişiler bilmeliler ki; onlardan asla korkmadık, asla geri adım atmadık. Hizmet etme motivasyonumuzu, heyecanımızı asla sindiremeyecekler. 

Bizim inancımızda; 

Umutsuzluk yok.

Sinmek yok.

Yılgınlık yok.

Ba bağlamda diyoruz ki, gün birlik günü, gün dayanışma günü, gün VAN günü gün TÜRKİYE günü.  

BU ŞARKI BURADA BİTMEYECEK... "DEVAM" DİYORUZ BİİZNİİLLAH..

Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 
Halis ÇELENK Kimdir ?
Bankacı – Yönetici
İVDB Başkanı


  

 
  -   
  
3603 kez okundu

Yorumlar

Faruk Arslan      28/06/2018 09:12

Halis bey, kısa sürede Van'da ciddi bir heyecan yarattı. Ak Parti İl ve ilçe teşkilatlarında Milletvekilliği ismi kesin gözükmekteydi. Ki SMS anketlerinde birinci, temayül yoklamalarında ilk sıralarda çıkınca beklenen bir durumdu. Ancak, buna rağmen ANKARA Genel Merkez son anda başka isimler listeye eklendi. Zaten partimiz prensip olarak genelde ikinci defa aday adayı olanları ADAY göstermektedir. Gerçek şu ki Halis bey, duruşuyla, söylemleriyle, Batıda Finans alanında edindiği ciddi birikimleri ile her anlamda fark yarattı. Dolayısıyla özellikle teşkilatlarda, gençlerde çok ciddi bir karşılığı var. Önümüzdeki dönem bunca güzel hayırlı çabalar kesinlikle boşa çıkmayacaktır. Yolu bahtı açık olsun. Yolu yolumuz, davası davamızdır. Selam olsun Vekilimize..
Misafir -

Kadir ANLI      26/06/2018 12:54

Halis bey 24 Haziran 2018 seçimlerinde adaymış gibi son güne kadar sahada çalışmasını takdirle karşıladık. İnanın bunca çabalar boşa çıkmayacaktır. Aday Adayı olarak 169 isim vardı Liste dışında kaldıktan sonra sadece 2-3 aday adayımızı sahada gördük. Belki de gönnüleri kaldı. Belki de küstüler. Van ilimizde Vekil sayısı olarak maalesef istediğimizi çıkaramadık. Sebebi de herkesce malumdur. Umarım bu anlamda gerekli dersle çıkarılacaktır. Sizlerle tanışmak, gerçek
Misafir -

Ferit Özdilek      21/06/2018 14:37

Sayın Vekilim. Listeye girseniz de girmeseniz de VAN kamuoyunda siz Vekil olarak hüsn-ü kabul gördünüz.Ciddi bir heyecan uyandırdınız. Allah hakkınızda hayırlısı olanını versin. Son güne kadar bütün teşkilatlarda bilinen listede ilk 3 sırada olduğunuz gerçeğiydi. Herkesce bilinen bu bu doğruluk nasıl oldu da son anda bir çırpıda listeler değişti doğrusu anlam vermiş değiliz. Dediğiniz gibi nasipten öte bir şey olmaz. Hala sahalarda çalışıyor olmanız da ayrıca takdirle karşılanmaktadır. DURMAN YOK YOLA DEVAM.. Daha yapılacak çok şey ver Vekilim..
Misafir -

Muhteşem KomutanlarFinans - Borsa
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Köşe Yazıları

Diğer Linklerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret23650045
Kim Kimdir?