• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

İstanbul Van Dayanışma Platformu

Video Arşivi
Araştırma Yazıları
Günün Sözü


TAM EKRAN YAPIN
Arkanıza Yaslanın 
Yumun Gözlerinizi..

 

Haftanın Kitabı

Muhteşem Resimler DEVAM

IslamicART 1    3
Hava Durumu
Takvim
Üyelik Girişi
Balkonda Ustalık Konuşması..

 

CESARET VE CİDDİYET VURGUSU

 
"Aziz milletim, sevgili kardeşlerim, değerli yol arkadaşlarım. Burada Ankara'da AK Parti genel merkesinden tüm arkadaşlarımla hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

81 vilayetimizi, 74 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının tamamını sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tokyo'dan Viyana'ya, Paris'ten Toronto'ya kadar tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını selamlıyorum. Türkiye'den gelecekhaberleri heyecanla bekleyen Kahire, Saraybosna, Bakü, Lefkoşa ve diğer tüm ülke ve kardeş başkentleri muhabbetle selamlıyorum.

12 Haziran seçim sonuçları ülkemize, milletimize tüm dünyaya hayırlı olsun. Bu sonuçlar hem bölgemizde hem de dünyada huzur ve istikrara katkı sağlasın. Katılım noktasında tüm milletime cesareti ve ciddiyeti konusunda yürekten şükranlarımı sunuyorum.

Gurbet ellerden gelip vatanında oy kullanan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Seçimlerde görev alan sandık görevlilerine, kamu görevlilerine, güvenlik görevlilerine şükranlarımı sunuyorum.

 

"VURMAYA DEĞİL SEVMEYE GELDİK"
"AK Parti olarak çok farklı heyecanları yaşıyoruz. Türkiye'de her iki seçmenden birinin oyunu almış olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Herkesi kucaklayacağız, onları da aramıza alacağız. Zira böyle yaptığımız için demokrasi tarihimizde nadir rastlanan bir şekilde 3. dönem milletimizden yetki almanın heyecanını yaşıyoruz.

Biz vurmaya değil sevmeye geldik. 22 Temmuz'da 16 milyon kişinin oyuna mazhar olurken bugün oyumuzu 5 milyon arttırarak 21 milyon oy almanın bahtiyarlığı içindeyiz. 22 Temmuz seçimlerine göre oy oranımızı artırmış olmanın heyecanını yaşıyoruz. Milletimize AK Parti'ye olan güveninden dolayı teşekkür ederim. Samimiyetimle söylüyorum ki 12 Haziran seçimlerinin galibi Türkiye'dir, bu aziz millettir. Türkiye kazanmıştır. Bugün demokrasi kazanmıştır. Bugün milli irade kazanmıştır. Bugün millet sandığa gitmiş ve son sözü söylemiştir. Millet bütün tartışmalara, bütün terreddütlere ve gerginliklere son noktayı koymuştur.

 

"İZMİR KADAR BEYRUT KAZANDI"
"Benim Türk, Kürt, Arap, Zaza, Çerkes, Tatar kardeşlerim kazanmıştır. 74 milyon kazanmıştır. İşçiler, memurlar, emekliler, çiftçiler, köylüler, engelliler, gençler kazanmıştır. Yoksul, kimsesiz kardeşim kazanmıştır. Mazlumların, mağdurların umudu kazanmıştır. Bugün İstanbul kadar Saraybosna, İzmir kadar Beyrut, Diyarbakır kadar Ramallah, Gazze kazanmıştır.

 

"ÖZAL'IN ÖZLEMLERİ YERİNİ BULDU"
"Bugün Türkiye kadar Ortadoğu, Balkanlar kazanmıştır. Bugün demokrasi kadar istikrar, barış kazanmıştır. Gururla ifade ediyorum ki Türkiye artık bölgesine ve dünyaya örnek teşkil eden bir demokrasiye sahiptir. Adnan Menderes'in, Fatin Rüştü Zorlu'nun, Hasan Polatkan'ın canlarını feda ettikleri demokrasi sarsılmaz bir güce ulaşmıştır. Merhum Özal'ın özlemleri artık yerini bulmuştur. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bina etikleri Türkiye Cumhuriyeti, güçlü demokasisi ile muasır medeniyetler seviyesine ulaşmıştır.

Çetelerin istikamet çizdiği Türkiye, milletin iradesiyle artık geride kalmıştır.

 

"DEMOKRASİDE GERİYE GİDİŞ OLMAYACAK"
"Benim milletim tartışmasız şekilde kazanmıştır. Milli irade üzerindeki vesayet, hukuk dışılık, üstünlerin sultası tartışmasız şekilde kaybetmiştir. Türkiye'nin önüne yeni, tertemiz sayfa açılmıştır. Herkes emin olsun ki önceki iktidarlarımızda olduğu gibi bize oy verenlerin değil tüm Türkiye'nin hükümeti olacağız.

Türkiye'nin tüm metrekaresinde AK Parti var. Batıda doğuda kuzeyde güneyde biz varız. 7 bölgenin hepsinde ilk partiyiz. Çünkü biz kimseyi dışlamadık. Canlar arasında fertler arasında ayrım yapmıyoruz. Demokrasinin standartlarını yükseltme amacında olduk. Bir nebze bile bundan sonra geriye gidiş olmayacak. Herkesin yaşam tarzı inancı değerleri bizim üzerimize mübarek bir emanettir. Herkesin yaşam tarzını, inançlarını, onurumuz, namusumuz şerefimiz olarak göreceğimizden kimsenin tereddütü olmasın.

 

"KİBİRDEN DAHA DA SAKINACAĞIZ"
"Özgürlükler çok daha genişleyecek, herkes kendini çok daha rahat ifade edecektir. Zira bugün sorumluluğumuz daha da artmıştır. Hassasiyetimiz de kat be kat artmıştır. Biz zaten üzerimizde emanet taşıyorduk, bugün bu emanet daha da artmıştır. Kibirden zaten kaçınıyorduk, bugünden itibaren, bütün üyelerimizle, bileseniz ki daha da sakınacağız, daha da mütevazı olacağız. Bundan sonra bu konuda daha hassas olacağız. Tevuzaya daha çok özen göstereceğiz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya devam edeceğiz.

 

"KAPILARIMIZI KAPATMAYACAĞIZ"
"Sandıktan çıkan sonucu en doğru şekilde okumanın amacı içinde olacağız. Yeni anayasa yapmak için de milletimiz bize bir görev verdi. Anayasayı uzlaşmayla yapma görevini milletimiz bize verdi. Bunu da umut verici bir gelişme olarak görüyoruz. 330 milletvekili çıkardık ya da çıkarmadık diye kapılarımızı kapamayacağız. Bütün partilere gideceğiz. Parlamento dşındaki STK'larla, akademisyenlerle istişare ve uzlaşma içinde olacağımızı daha bu akşamdan ifade ediyorum. Sivil, katılımcı, özgürlükçü bir anayasayı hep birlikte yapacağız. Bu anayasada herkes kendini bulacak. Doğu kendisini bulacak. Batı, kuzey, güney kendini bulacak. Milletim işte bu benim anayasam diyecek. Milletimin her ferdini birinci sınıf olarak görecek bu anayasa. Her kimlik, her ferdin, demokrasi, barış talebine bu anayasa karşılık verecek. Bu anayasa Türk'ün, Kürd'ün, Zaza'nın, Çerkes'in, Arap'ın, Tatar'ın, Sünni'nin Alevi'nin yani 74 milyonun anayasası olacak. Bu anayasa kardeşlik, dayanışma, paylaşma, birlik, beraberlik üstüne tesis edilecek.

 

"GÖZYAŞINI DURDURMAK İÇİN DAHA DA AKTİF OLACAĞIZ"
"2023 hedefleri doğrultusunda yeni yatırımları hemen başlatacağız. Bu dönemde sosyal kesimlerin isteklerine daha çok önem vereceğiz. Milli birlik ve kardeşlik sürecine hız vereceğiz. Anaların akan gözyaşlarını durdurmak için daha da aktif olacağız. Red, asimalasyon politikalarını bitirdik, tamamen bitireceğiz. Bölgemizde barış için aktif rol alacağız. Hukuk barış adalet ve demokrasi diyeceğiz.

 

"HESAPLAŞMA DEĞİL HELALLEŞME GÜNÜ"
Kardeşlerim, yol arkadaşlarım, kazanan milletimiz, kazanan demokrasi olmuştur. Çünkü biz hep birlikte Türkiye'yiz. Biz biriz, beraberiz ve kardeşiz. Bunu unutmayın. Bugün hesaplaşma değil helalleşme günüdür.

Kampanya sürecinde istemeden kalbini kırdığımız kardeşlerimiz varsa, hepsinden başta şahsım ve arkadaşlarım adına helallik istiyorum. Kampanya boyunca söylenenlerin, yanlış anlamaların meydanlarda kalmasını istiyorum. İstemeden incittiğimiz siyasiler varsa onlardan da helallik istiyorum. Biz aziz milletimize hakkımızı helal ediyoruz.

 

"DEMOKRASİ BAYRAMI"
Teşkilatıma şükranlarımı sunuyorum. Genel başkan yardımcılarıma, bakan ve milletvekili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

3. dönem AK Parti iktidarı milletimize ve tüm insanlığa hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz ve bahtımız açık olsun. Her şey Türkiye için. Herşey demokrasi için özgürlük için. 12 Haziran demokrasi bayramı mübarek olsun. 74 milyonu bir ve beraber olarak kucaklıyor, hepinizi Allah'a emanet ediyorum."

  
5865 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Muhteşem KomutanlarFinans - Borsa
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.304532.4339
Euro34.423434.5613
Köşe Yazıları

Diğer Linklerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam121
Toplam Ziyaret23636781
Kim Kimdir?